REKLAMI GEÇ

Rize’den Denizli’ye çıkarma

Rize’den Denizli’ye çıkarma

Rize Valisi Nurullah Çakır başkanlığındaki işadamlarından oluşan heyet incelemelerde bulunmak üzere Denizli’ye geldi.

İlyas Coşkun / DENİZLİHABER / 14 Mayıs 2014 Çarşamba, 14:42

Rize Sanayi ve Ticaret Odası tarafından İzmir, Denizli ve Konya illerini kapsayan gezi düzenlendi. ziyaret gezisi düzenledi. Rize Valisi Nurullah Çakır, AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, Rize Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ömer Faruk Ofluoğlu’nun da aralarında bulunduğu 30 kişilik heyet ilk olarak Vali Abdulkadir Demir’i makamında ziyaret etti.
denizli-valilik-rize-heyeti-ic-1

Vali Demir, “Öncelikle dün Soma’da yaşanan vahim durum hepimizi üzdü. Milletimizin başı sağolsun. Ama hayat devam ediyor. Bugünde bu programla birlikte Rizeli kardeşlerimizle bir araya geldik. Denizli bulunduğu konum ve zenginlikleri bakımından çok şanslı bir şehir. Denizli’nin çok önemli avantajları var. Bu avantajları bir araya getirip daha güzel bir şehir olması için çalışıyoruz. Denizli deyince ilk olarak akla Pamukkale geliyor. Bu yüzden Denizli turizm alanında oldukça şanslı bir şehir. Termal turizm’den, tarım’a, tekstil’den elektrik santraline kadar birçok alanda örnek bir şehir durumda.Denizli güçlü sanayisi ile dikkat çekiyor. Bu ayrıcalığı Rizeli dostlarımızla paylaşmak ve anlatmak bizlere onur veriyor” dedi.

Rize Valisi Nurullah Çakır, Rize Sanayi ve Ticaret Odası tarafından düzenlenen gezinin Rize’ye çok faydalı olacağını dile getirdi. Çakır, “Denizli konumu ve durumu itibariyle önemli bir şehir. Son yıllarda hızla gelişen ve büyüyen bir yapıya sahip. Bu da diğer Anadolu şehirlerine örnek olmasına neden oluyor. Bu bağlamda bizler de İzmir, Konya ve Denizli’ye ziyaretlerde bulunarak görüş alışverişlerinde bulunuyoruz” dedi.

“Denizli bizim için önemli”
Ziyaret sırasında konuşan Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, “Denizli benim için ayrı bir öneme sahip. Askerliğini Denizli’de yapan biri olarak Denizli’yi ve halkını çok seviyorum. Heyetimizde de Denizli ile uzaktan veya yakında bağlantıları olan bilgi sahibi olan arkadaşlarımız çok” dedi.

denizli-valilik-rize-heyeti-ic

Denizli Ticaret Odası’nı ziyaret ettiler
Daha sonra Rize heyeti burada Denizli Ticaret Odası Başkanı Necdet Özer’i ziyaret etti. Ziyaretten dolayı büyük memnuniyet duyduklarını dile getiren Özer, “Böyle müstesna bir topluluğu odamızda ağırlamaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Böyle güzel ilişki ve ziyaretler hem illerdeki sanayi ve ticaret için hem de ülkemizin ekonomisi için çok önemli. Bu tür etkinliklerde emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.
Özer, daha sonra Rize heyetine Denizli ekonomisi hakkında bilgiler verdi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
25 Haziran 2024 Salı 26 43Sıcak
26 Haziran 2024 Çarşamba 25 41Sıcak
27 Haziran 2024 Perşembe 24 41Sıcak
28 Haziran 2024 Cuma 25 39Sıcak
29 Haziran 2024 Cumartesi 22 39Sıcak