REKLAMI GEÇ

Tekstil işçilerine ‘Mutlu Aile’ semineri

Tekstil işçilerine ‘Mutlu Aile’ semineri

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Yürütme Kurulu üyeleri, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ etkinlikleri kapsamında bir tekstil firmasını ziyaret ederek çalışan kadınlara yönelik “Mutlu Aile” semineri düzenledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 7 Mart 2015 Cumartesi, 14:49

8 Mart Dünya Kadınlar Günü için bir hafta boyunca farklı etkinlikler gerçekleştiren Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Yürütme Kurulu üyeleri çalışan kadınlara yönelik “Mutlu Aile” semineri düzenledi. Selin Tekstil’de düzenlenen programa, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen, Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri, Psikolog Şermil Dal Üzülmez ve tekstil işçisi kadınlar katıldı. Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı, Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak bu yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü çeşitli etkinlikler yaparak kutlamak istediklerini söyledi. Özen, “Bilindiği gibi 1857 yılında bir tekstil firmasında çıkan yangın sonrası 129 işçi kadınımız yaşamını kaybetmişti. Türkiye’de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ilk kez 1921 yılında ‘Emekçi Kadınlar Günü’ olarak kutlanmaya başlandı. Bizler 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle sizlerle bir araya gelerek ‘Mutlu Aile’ semineri vermek istedik. Aile kurumunun temel taşı, değerlerimizin temsilcisi olan kadınlarımız, toplumumuzun yapısını güçlendiren, şekillendiren, aile birliğinin en önemli unsuru olarak özveri ve sevginin kaynağı olmuştur” diye konuştu. 

UZLAŞI VE HOŞGÖRÜ ÇOK ÖNEMLİ
Psikolog Şermin Dal Üzülmez ise, seminer kapsamında, kadın olmanın kendilerine ayrı bir sorumluluk ve görevler verdiğini işaret ederek, “Kadın mı üstün yoksa erkek mi üstün sorusunun yanlış olduğunu düşünüyorum. Doğa zaten bunun cevabını vermiştir. Biz kadınlar iş hayatında çalıştığımız gibi evlerimizde de çalışarak sorumluluklarımızı yerine getirmeye çalışıyoruz. Mutlu aile olmanın temelinde ise uzlaşı ve hoşgörü çok önemlidir. İnsanlar mutlu olmak için evlenir ancak evlendikten sonra eşler birbirlerinin değiştiğini söyler. Oysa insan bir ayna gibidir. İçerisinde yaşadığı her türlü duyguyu dışarıya yansıtır” dedi. Seminerde Psikolog Şebnem Dal Üzülmez, kadınların sorularını cevaplayarak birlikte sohbet etme imkanı da buldu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
13 Temmuz 2024 Cumartesi 23 39Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
14 Temmuz 2024 Pazar 24 38Sıcak
15 Temmuz 2024 Pazartesi 24 39Sıcak
16 Temmuz 2024 Salı 25 40Sıcak
17 Temmuz 2024 Çarşamba 25 41Sıcak