REKLAMI GEÇ

Yalçın’dan değişim formülü

Yalçın’dan değişim formülü

Gazeteci – Yazar Soner Yalçın söyleşi için Denizli’ye geldi. Halk Eğitim Merkezi’nin konferans salonuna sığmayan bir kalabalığa konuşan Yalçın, değişim formülünü anlattı, “Sandığa odaklı seçim anlayışından kurtulmamız, teslimiyetçi ruhu yenmemiz lazım” dedi.

Hüseyin Özgenç / DENİZLİHABER / 25 Ekim 2014 Cumartesi, 17:02

Oda TV davasında gözaltına alınan ve tahliyesinin ardından konferanslar veren Gazeteci-Yazar Soner Yalçın, Atatürkçü Düşünce Derneği’nin (ADD) davetlisi olarak Denizli’ye geldi. Gündemdeki konuları değerlendiren Yalçın, Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’na sığmayan kalabalığa konuştu.

ÖNCE YERELDE GÜÇ
Türkiye’nin kötü yönetildiğini düşünenlerin umutsuzluktan kurtulmaları gerektiğini belirten ve birlikte mücadele etmenin önemini anlatan Yalçın, “Artık sandığa odaklı seçim anlayışından vazgeçmeliyiz. Çünkü böyle iktidar olamayız. Önce yerel inisiyatiflerde güçlü olmalıyız. Büyük yürüyüşümüz elbette önemli ama amacımız insan estetiğini sağlamak, yaşam kalitesini yükseltmek ve insanı yüceltmek olmalıdır. ‘Kahrolsun bilmem ne, yaşasın bilmem ne’ diye bağırarak olmaz. Bunu da yapalım ama önce güçlü olalım” dedi.

soner2DİKTATÖRLER HEP VARDI
Kendisini dinleyen kalabalığa teslimiyetçilik ruhundan kurtulmaları gerektiğini öğütleyen Yalçın, “Tarihte diktatörler, zalim iktidarlar hep oldu. Ancak onları yine insanlar yıktı. Hepimiz mağaranın karanlığından çıktık ve aydınlığa doğru yürüyoruz. Ama her şeyden önce şu teslimiyetçi ruhu yenmemiz lazım” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
17 Temmuz 2024 Çarşamba 25 38Sıcak
18 Temmuz 2024 Perşembe 25 41Sıcak
19 Temmuz 2024 Cuma 26 40Sıcak
20 Temmuz 2024 Cumartesi 26 41Sıcak
21 Temmuz 2024 Pazar 27 42Sıcak