REKLAMI GEÇ

Zolan; “Söz hakkınız yok”

Zolan; “Söz hakkınız yok”

Denizli Belediye Başkanı Zeybekci’yi, şov yapmakla suçlayan Teoman Sancar’a cevap, Denizli Belediye Başkan Vekili Zolan’dan geldi. Zolan “Gençlere verdiğimiz bursları iptal ettirten bir zihniyetin gençlerle ilgili yapılan projelerde söz söyleme hakkı yoktur” dedi.

/ DENİZLİHABER / 14 Ocak 2010 Perşembe, 17:18

Denizli Belediye Meclisi CHP Grubu adına yaptığı açıklama ile Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci’yi şov yapmakla suçlayan meclis üyesi Teoman Sancar’a cevap, Başkan Vekili Osman Zolan’dan geldi. Zolan, “Gençlere verdiğimiz bursları iptal ettirten bir zihniyetin gençlerle ilgili yapılan projelerde söz söyleme hakkı yoktur” dedi.

Yaptığı yazılı açıklamada ‘Genç Denizli’ kampanyası kapsamında, Başkan Nihat Zeybekci’nin okullara yaptığı gezileri eleştiren ve siyasi şov olarak nitelendiren Sancar’ın iyi niyetli başlayan bir kampanyayı sabote ettiğini belirten Zolan, “Denizli Belediyesi’nin gençleri kent yönetimi hakkında bilgilendirmek ve fikirlerini almak için gerçekleştirdiğimiz iyi niyetli bir projenin siyasi bir toplantıymış gibi lanse edilmesini ahlaki bulmuyorum.
Bu proje Denizli için önemlidir” dedi.

Zolan, “Gelecekte bu kente sahip çıkacak olan gençlere bu kentte yaşamanın bir ayrıcalık olduğunu anlatmak, bu bilinci oluşturmanın neresi yanlış. Yaptığımız çalışmaları anlatmak, onların da fikirlerini almak, onları önemsediğimizi hissettirmek için gerçekleştirdiğimiz toplantıları bir siyasi toplantıymış gibi değerlendirmek asıl yanlış değil midir? Elbette ki gençlerle başkanımız bir araya gelecek. Çünkü o bu kentte yaşayan herkesin belediye başkanı. 7’den 70’e herkesin belediye başkanıdır ve herkesin fikri, sözü bizim için önemlidir. Genç Denizli Projesi de katılımcı demokrasi açısından önemli bir projedir. Biz sadece gençlerle değil toplumun tüm kesimleriyle bir araya gelme gayretindeyiz. Bu kentin birlikte yönetilmesidir” dedi.

Zolan açıklamasına şöyle devam etti.” Teoman Bey’in basın aracılığı ile yaptığı açıklamaya doğrusu şaşırdım. Keşke her ay yaptığımız meclis toplantılarında bu düşünceler yüz yüze konuşulmuş olsaydı. Bu konunun mecliste görüşülmesinin daha etik olduğunu düşünüyorum. Ayrıca bu memlekette kimin iş yaptığını, kimin hizmet ürettiğini, kimin çalıştığını bunun karşısında da kimin iş yapmadan şov yaptığını bu memleketin insanı çok iyi bilir. Biz hizmet etmeye çalışırken siz engel olmayın o bize yeter” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
25 Mayıs 2024 Cumartesi 14 28Parçalı Bulutlu
26 Mayıs 2024 Pazar 16 30Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
27 Mayıs 2024 Pazartesi 14 26Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
28 Mayıs 2024 Salı 13 27Parçalı Bulutlu
29 Mayıs 2024 Çarşamba 17 30Parçalı Bulutlu