Doğan: “Çok güzel projeler yapacağız” - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Doğan: “Çok güzel projeler yapacağız”

Doğan: “Çok güzel projeler yapacağız”

Merkezefendi Belediyesi Okul Başkanları Meclisi’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı 100. Yıl etkinlikleri kapsamında düzenlediği Gençlik Konseri’nde gençler bayramı coşkuyla kutladı. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Ben size bir anne olarak, bir kadın olarak ve bir başkan olarak söz veriyorum. Atatürk ilke ve devrimleri ışığında çok güzel projeler yapacağız” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 20 Mayıs 2019 Pazartesi, 14:26

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, kurtuluş mücadelesini başlatmak üzere 19 Mayıs 1919’da ilk adımı attığı Samsun’da milli mücadele meşalesinin yakılışının 100’üncü yıldönümü tüm Türkiye’de olduğu gibi Merkezefendi ’de de doyasıya kutlandı.

Merkezefendi Belediyesi Okul Başkanları Meclisi tarafından Gençlik Konseri düzenlendi. Merkezefendi Kültür Merkezi’ndeki konsere, Denizli Belediyesi Eski Başkanı Ali Marım, Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker, Merkezefendi Belediyesi Başkan Yardımcıları Necdet Yılmaz ve Fatma Atıcı Bakcan, gençler ve vatandaşlar katıldı.

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, alanda bulunan vatandaşların bayramını kutlayarak, “Bugün milli mücadelenin 100’üncü yılı. Büyük ve tek önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. Yılı. Aradan bir asır geçti. Mustafa Kemal Atatürk, Samsun’a çıkarken, cumhuriyeti kurarken, ilke ve devrimlerini hazırlarken ona inanan çok az kişi vardı. Ama büyük bir çaba ve fedakârlıkla Türkiye Cumhuriyeti’ni kurdu ve bizleri bu güzel vatanda özgürce, muasır medeniyetler çerçevesinde yaşamamızı sağladı. Ama biz bugün milyonlarız ve Atatürk bu güzel vatanı siz gençlere emanet etti. Dedi ki; ‘Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek olan sizlersiniz’ Siz gençlere öyle çok güvendi ki bu güzel günü, bu milli mücadele gününü, bu Kuva-yi Milliye gününü siz gençlere armağan etti” dedi.

Merkezefendi Belediyesi olarak gençlerle kültürel ve sanatsal anlamda birlikte olmak istediklerini belirten Başkan Doğan, “Ben size bir anne olarak, bir kadın olarak ve bir başkan olarak söz veriyorum. Atatürk ilke ve devrimleri ışığında çok güzel projeler yapacağız. Bu çağdaşlığı, özgürlüğü Denizlimizde ve Merkezefendimizde tekrar tesis edeceğiz. Yasaklar olmadan buralarda nice festivaller olacak. Öğrencilerimize burs imkânı tanıyacağız. Artık Merkezefendi Belediyesi’nde ‘ben yaptım oldu’ anlayışı yok. Katılımınızdan dolayı hepinize çok teşekkür ederim” diye konuştu.

Okul Başkanları Meclisi Başkanı Kamil Kurt ise, “Bizi bu mecrada buluşturan Merkezefendi Belediye Başkanımız Sayın Şeniz Doğan’a teşekkür ederiz. Bir asır evvel Samsun’da yanan ateş daha gür, daha güçlü bir şekilde buradadır. Herkesin gözlerinde alev alev bir Mustafa Kemal vardı. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun” dedi.

Konserde Kazım Kaynak Anadolu Lisesi Liberosis Grubu, Durmuş Ali Çoban Anadolu Lisesi Fly6 Grubu, Nalan Kaynak Anadolu Lisesi Anestezi ve Kedy Grubu sahne aldı.

Konser alanını dolduran vatandaşlar 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı doyasıya kutladı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı
 

Hava Durumu

MerkezefendiSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
18 Eylül 2019 Çarşamba 17 32Az Bulutlu
19 Eylül 2019 Perşembe 17 31Az Bulutlu
20 Eylül 2019 Cuma 17 30Parçalı Bulutlu
21 Eylül 2019 Cumartesi 15 26Parçalı Bulutlu
22 Eylül 2019 Pazar 14 27Az Bulutlu