Yaya kaldırımları ya araç ya da inşaatçıların işgalinde - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Yaya kaldırımları ya araç ya da inşaatçıların işgalinde

Yaya kaldırımları ya araç ya da inşaatçıların işgalinde

Kentte yaya kaldırımları işgalden kurtarılamıyor. Genelde sürücülerin otopark gibi kullandığı kaldırımlar, inşaatçıların da işgalinden kurtulamıyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 19 Eylül 2016 Pazartesi, 11:22

Yaya kaldırımlarının sürücüler tarafından otoparka çevrildiği kent merkezinde, inşaat çalışmaları da yayaları zorda bırakıyor. Özellikle trafiğin yoğun olduğu caddelerdeki kaldırım işgali yayalara hem zor anlar yaşatıyor hem can güvenliklerini tehlikeye atmalarına yol açıyor.

Bu işgallerin yaşandığı yerlerden birisi de Mimar Sinan Caddesi. Kaldırım inşaat nedeniyle demirlerle kaplandığı için vatandaşlar mecburen taşıt trafiğinin içinde ilerlemek zorunda kalıyor. Bu durumu inşaattaki çalışanlara aktardıklarında ise, “inşat yapmayalım mı?” gibi bir tepkiyle karşılaşıyorlar.

Vatandaşlar, inşaat yapılırken yayaların can güvenliğinin de unutulmaması gerektiğini söyleyerek, bu konuda belediyeleri gereken denetim ve işlemleri yapmaya davet etti.

Yorumlar

Mehmet Sulayıcı   -  Bağlantı 19 Eylül 2016, 23:16

Belediye ortalama her inşaattan en az 50 000 Lira otopark katılım payı alıyor. Otopark yapmıyor. Bu paralar nereye gidiyor? Belediye Niçin otopark yapmıyor?

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

MerkezefendiSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
26 Ocak 2022 Çarşamba -5 -1Hafif Kar Yağışlı
27 Ocak 2022 Perşembe -9 1Parçalı Bulutlu
28 Ocak 2022 Cuma -8 4Parçalı Bulutlu
29 Ocak 2022 Cumartesi -6 6Karla Karışık Yağmurlu
30 Ocak 2022 Pazar 0 7Karla Karışık Yağmurlu