Hayatını kaybeden pilotları ekipler karadan taşıyor - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Hayatını kaybeden pilotları ekipler karadan taşıyor

Hayatını kaybeden pilotları ekipler karadan taşıyor

Karacasu yakınlarındaki dağın yamacına çakılan eğitim uçağında hayatını kaybeden iki pilotun cenazelerini almak için gönderilen helikopterler, yoğun sis ve şiddetli rüzgar nedeniyle bölgeye inemedi. Jandarma ve AFAD ekipleri pilotları sarp kayalıklardan indiriyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 20 Kasım 2018 Salı, 14:37

Aydın Çıldır Havaalanı’ndan dün saat 9.50’de havalanan ve 10.26’da Karacasu yakınlarındaki dağın yamacına çakılan eğitim uçağında hayatını kaybeden Pilot Hamdi Yılmaz ve teknisyen öğrenci pilot Merve Altun’un cansız bedenlerinin helikopter ile alınması planlanmıştı.

Ancak, bölgenin yoğun sis altında olması ve rüzgarın da şiddetini artırması, helikopterin inişine izin vermedi. Birkaç denemeye rağmen başarılı olamayan helikopterler bölgeden ayrıldı.

JANDARMA VE AFAD İNDİRİYOR
Helikopterler ile tahliyenin mümkün olmaması nedeniyle jandarma ve AFAD ekipleri arazinin sarp ve çok zorlu olmasına rağmen karadan tahliye için çalışma başlattı. İki pilotun cansız bedenlerini alan ekipler, Karacasu dağının yamaçlarından aşağı iniyor.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı
 

Hava Durumu

MerkezefendiSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
19 Şubat 2019 Salı 6 18Az Bulutlu
20 Şubat 2019 Çarşamba 6 17Parçalı Bulutlu
21 Şubat 2019 Perşembe 8 16Çok Bulutlu
22 Şubat 2019 Cuma 7 16Parçalı Bulutlu
23 Şubat 2019 Cumartesi 5 14Yağmurlu