Kurtarma ekipleri 3 ayrı noktada yoğunlaştı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Kurtarma ekipleri 3 ayrı noktada yoğunlaştı

Kurtarma ekipleri 3 ayrı noktada yoğunlaştı

Denizli’de düşen uçağın enkazına ulaşmak için çalışmalar sürüyor. Sabah saatlerinden itibaren gelen 20 dolayında koordinat bilgisi 3’e indirildi, AFAD, AKUT, DAK ekipleri dağıldı ve bu koordinatlara ulaşmaya çalışıyor. Çevre illerden de AFAD ve AKUT destek gönderiyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 19 Kasım 2018 Pazartesi, 14:23

Sabah saatlerinde Başkarcı-Babadağ arasındaki dağlık bölgeye eğitim uçağı düştüğü ihbarının alınmasının ardından enkaza ulaşmak için çalışmalar yoğunlaştırıldı.

Kaza ihbarının alınmasının ardından havadan Jandarma helikopterleri, karadan da AKUD, AFAD, DAK, 112 Acil ekipleri taramalarını sürdürüyor.

KOORDİNATLAR TARANIYOR
Kazanın ardından muhtemel 20 ayrı koordinatın ekiplere bildirildiği, bunlardan bazılarının elendiği ve olasılığı yüksek 3 koordinat üzerinde yoğunlaşıldığı ifade edildi.

AFAD, AKUT ve DAK ekiplerinin yoğunlaşılan bu 3 koordinata ulaşmak için dağıldığı ve ayrı ekipler oluşturulduğu öğrenildi. Kurtarma ekipleri 3 ayrı noktada enkaza ulaşmak için taramalarını sürdürüyor. Ancak, henüz enkaza ilişkin bir bilgi yok.

DESTEK İSTENDİ
Bu arada, yaklaşık 200 kişinin arama kurtarma faaliyetlerini sürdürdüğü, AFAD ve AKUT’un destek ekiplerinin çevre illerden yola çıktığı öğrenildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı
 

Hava Durumu

MerkezefendiSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
22 Şubat 2019 Cuma 5 15Parçalı Bulutlu
23 Şubat 2019 Cumartesi 3 14Çok Bulutlu
24 Şubat 2019 Pazar 5 16Çok Bulutlu
25 Şubat 2019 Pazartesi 2 17Çok Bulutlu
26 Şubat 2019 Salı 3 14Çok Bulutlu