Doğan'dan deprem bölgesine ziyaret - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Doğan’dan deprem bölgesine ziyaret

Doğan’dan deprem bölgesine ziyaret

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, depremin yıkıcı etkilerinin en yoğun olarak yaşandığı İzmir’in Manavkuyu Mahallesi bölgesine gitti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 1 Kasım 2020 Pazar, 20:15

Depremin ardından bölgeye gıda ve hijyen malzemesi gönderen Merkezefendi Belediyesi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, bugün de deprem bölgesine gitti.

Merkezefendi Belediyesi’nin Manavkuyu’da kurmuş olduğu sekiz çadırın bulunduğu bölgede Konak Belediye Başkanı Abdül Batur ve İzmir Denizlililer Derneği Başkanı Veli Kasap’la bir araya gelerek durum değerlendirmesinde bulunan Doğan, itfaiye, AFAD ve AKUT ekiplerinden de bilgi aldı.

Yaşanan depremin sebep olduğu can ve mal kayıplarından dolayı çok üzgün olduğunu ifade eden Başkan Doğan, “Yaşadığımız acının tarifi yok. Depremden haberdar olmamızla birlikte çadırlarımızı ve bölgede ihtiyaç duyulabilecek malzemeleri buraya ulaştırdık. Personelimiz canla başla çalışmayı sürdürüyor. Olanaklarımız ölçüsünde burada depremden etkilenen vatandaşlarımıza destek olmayı sürdüreceğiz. Depremden almamız gereken dersler var. Denizlimiz de deprem bölgesinde ve bunun gerektirdiği şekilde gerekli düzenlemeleri yapmak zorundayız” dedi.

Zor dönemlerde dayanışmanın önemine vurgu yapan başkan Doğan, ”Acının dili, dini, ırkı yoktur. Bugün ülkemiz burada dayanışma örneği gösteriyor. Fedakarca görev yapan Merkezefendi Belediyemizin çalışanlarına burada görev yapan tüm görevlililere teşekkür ediyorum, kolaylıklar diliyorum. Göçük altındaki vatandaşlarımızın bir an önce kurtarılmasını temenni ediyorum. Bir kez daha hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

MerkezefendiSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
27 Kasım 2020 Cuma 4 15Parçalı Bulutlu
28 Kasım 2020 Cumartesi 4 16Az Bulutlu
29 Kasım 2020 Pazar 4 15Parçalı Bulutlu
30 Kasım 2020 Pazartesi 6 16Parçalı Bulutlu
1 Aralık 2020 Salı 6 15Parçalı Bulutlu