Merkezefendi’de Robotik Kodlama Akademisi kuruluyor - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Merkezefendi’de Robotik Kodlama Akademisi kuruluyor

Merkezefendi’de Robotik Kodlama Akademisi kuruluyor

Merkezefendi Kaymakamlığı, Merkezefendi Belediyesi ile Merkezefendi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında ‘2. Robotik Kodlama Akademisi’nin Kurulması ve Eğitimlerine Dair İş Birliği’ protokolü imzalandı. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Çocuklarımızı eğitmek, onları bilimle, fenle ve yazılımla tanıştırmak istiyoruz. Önümüzdeki dönemde robotik kodlama sınıflarımızın da artırılmasına çalışacağız” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 22 Mayıs 2019 Çarşamba, 16:53

Merkezefendi Belediyesi, eğitim alanındaki çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda algoritma, yazılım, web tasarım, aplikasyon hazırlama, 3D yazıcı ve robotik eğitimlerin uygulanacağı 2.Robotik Kodlama Akademisi kurulacak.

Merkezefendi Belediyesi ile Merkezefendi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında Merkezefendi Kaymakamlığı’nda ‘Robotik Kodlama Akademisi’nin Kurulması ve Eğitimlerine Dair İş Birliği’ protokolü imzalandı. Geçen seneki 20 öğrenciyle birlikte toplamda 40 öğrenci kodlama eğitimi görecek.

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Bu projenin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Artık bilişimin, yazılımın çok yaygın olarak kullanıldığı dünyada, Denizlimizde de çocuklarımızı eğitmek, onları bilimle, fenle ve yazılımla tanıştırmak istiyoruz. Tabi gönül ister ki, bu sayıları arttıralım. Önümüzdeki dönemde robotik kodlama sınıflarımızın artırılmasına çalışacağız” dedi.

Projenin hayırlı olmasını dileyen Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, “Robotik Kodlama Akademisi’nin bu yıl da devam ettirilmesi talebi neticesinde bir araya gelmiş bulunmaktayız. Bir yıllık süreç içerisinde çocuklarımızın iyi yerlere geldiğini gördük. Projemizi bir yıl daha uygulayacağız. Güzel işler çıkmaya devam ettiği sürece daha sonraki yıllarda da uygulamaya devam edeceğiz. Yeni imzalayacağımız önümüzdeki bir yılı kapsayan projemizin, okulumuza ve öğrencilerimize hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Hacı Şakir Meliha Nilüfer Öz Ortaokulu Müdürü Nesrin Yalçın ise, “Denizli veya Ege Bölgesi’nde büyük bir bilişim festivali tarzında çalışmalar planladık. Tabi bu hemen var olan kısa bir süreç değil. Bunları da içinde kapsayan Denizlimizin, bölgemizin markası İzmir’i geçecek kadar yükselmesi dileklerimi iletiyorum, hayırlı olsun” dedi.

Protokole göre, Robotik Kodlama Akademisi’ne Merkezefendi sınırları içerisinde eğitim gören tüm 4. sınıf öğrencileri katılacak. İki aşamadan oluşan sınavların ilki 28.05.2019, ikincisi 12.06.2019 tarihinde yapılacak. Sınav sonuçlarına göre 20 asil, 25 yedek liste Hacı Şakir Meliha Nilüfer Öz Ortaokulu’nun resmi internet sitesinde duyurulacak. Akademiyi kazanan öğrenciler için kayıtlar, 1 Temmuz 2019 tarihinde başlayacak. Dersler okul sonrası hafta içi 10 saat, hafta sonu cumartesi günleri 5 saat olmak üzere toplam 15 saat uygulanacak.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

MerkezefendiSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
3 Ağustos 2020 Pazartesi 24 36Mevzi Sağanak Yağışlı
4 Ağustos 2020 Salı 25 38Sıcak
5 Ağustos 2020 Çarşamba 24 39Sıcak
6 Ağustos 2020 Perşembe 25 39Sıcak
7 Ağustos 2020 Cuma 24 38Sıcak