Merkezefendi’den hobi bahçesi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Merkezefendi’den hobi bahçesi

Merkezefendi’den hobi bahçesi

Şehrin gürültü ve kalabalığından bunalan vatandaşlar için Merkezefendi Belediyesi tarafından Hobi Bahçesi Projesi hazırlanıyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 3 Kasım 2015 Salı, 15:26

Şehrin kalabalığından bunalan vatandaşlar, Hobi Bahçesi Projesi sayesinde aileleri ile birlikte bu bahçelerde sebze yetiştirerek, stres atacaklar. 12 bin metrekare alan üzerinde düşünülen Hobi Bahçesi Projesi ile ilgili tüm altyapıların hazırlandığı ve 101 adet parselin oluşturulacağı belirtildi.

Bahçelerde, vatandaşların sebze ve meyve yetiştiriciliği yapabilecekleri, özellikle şehirde doğup-büyüyen çocukların doğal ortamı tanıyıp, yaşamaları bakımından önemli olan projenin, vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görmesi bekleniyor.

Projenin en kısa süre içinde tamamlanacağını söyleyen Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, projenin Bahçelievler Mahallesi’nde hayata geçeceğini söyledi.

Başkan Subaşıoğlu, “Apartman mimarisinin yaygın olmadığı dönemlerde hemen hemen her evin vazgeçilmezi olan bahçe kültüründen yaşam koşullarımız gereği gün geçtikçe uzaklaşıyoruz. Stresten uzak olmak, doğaya olan özlemini gidermek, kendi sebze meyvesini sağlıklı bir ortamda yetiştirmek ve boş zamanlarını en güzel şekilde değerlendirebilmek isteyen emekliler, apartman dairelerinde oturup bahçe özlemi çekenler için yola çıktığımız Hobi bahçelerini en kısa sürede tamamlayıp halkımızın kullanımına sunacağız” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

MerkezefendiSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
13 Mayıs 2021 Perşembe 14 31Az Bulutlu
14 Mayıs 2021 Cuma 14 31Az Bulutlu
15 Mayıs 2021 Cumartesi 14 32Az Bulutlu
16 Mayıs 2021 Pazar 16 26Çok Bulutlu
17 Mayıs 2021 Pazartesi 12 25Gökgürültülü Sağanak Yağışlı