Altın kemerli pehlivanlar Pamukkale’de güreşecek - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Altın kemerli pehlivanlar Pamukkale’de güreşecek

Altın kemerli pehlivanlar Pamukkale’de güreşecek

Pamukkale Belediyesi yine Denizli’de bir ilke imza atıyor. Bugüne kadar şehir merkezinde yapılmayan yağlı pehlivan güreşleri ilk kez gerçekleşecek. “Pamukkale Yağlı Güreşleri” 22 Ağustos 2021 Pazar günü Denizli Atatürk Stadı’nda ünlü pehlivanların katılımı ile yapılacak.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 15 Ağustos 2021 Pazar, 11:46

Birçok ilke imza atan Pamukkale Belediyesi, bu özelliğini spor konusunda da ortaya koydu. Bugüne kadar Denizli şehir merkezinde hiç yapılmayan yağlı pehlivan güreşleri Pamukkale Belediyesi tarafından ilk kez gerçekleştirilecek.

Yağlı güreşin şampiyon pehlivanları 22 Ağustos 2021 Pazar günü Denizli Atatürk Stadı’nda “Pamukkale Yağlı Güreşleri”nde rakiplerini yenip mutlu sona ulaşmak için mücadele verecek. Tarihi Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde altın kemer kazanan şampiyon başpehlivanlar Ali Gürbüz, İsmail Balaban, Recep Kara, Orhan Okulu, Şaban Yılmaz, Osman Aynur ve Mehmet Yeşil Yeşil’in de aralarında bulunduğu 500 pehlivan er meydanına çıkacak.

Saat 10.00’da başlayacak olan “Pamukkale Yağlı Güreşleri” heyecanı gün boyu devam edecek.

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Denizli’de bir ilki daha gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, “Yağlı pehlivan güreşi bizim ata sporumuz. Bu sporla ilgili yüzyıllardır düzenlenen güreşler var. Araştırdığımız kadarıyla Denizli il merkezinde yağlı pehlivan güreşi hiç yapılmamış. Bunu ilk kez yapmak bize nasip oldu. 22 Ağustos 2021 tarihinde Denizli Atatürk Stadı’nda 38’i başpehlivan 500 pehlivanın katılımı ile büyük bir organizasyonu gerçekleştireceğiz. Pamukkale Yağlı Güreşleri’ni geleneksel hale getirmeyi amaçlıyoruz. Tüm halkımızı güreşlerimize bekliyoruz” dedi.

Yorumlar

Haşim Soyuçok   -  Bağlantı 15 Ağustos 2021, 20:34

Ayrıca Mehmet Güçlü, Rahmetli Recep Gürbüz, Sabri Acar gibi pehlivanlar güreşi. Umarım ilk kez yapılacak bilgisini düzeltirsin.
Saygılarımla

Haşim Soyuçok   -  Bağlantı 15 Ağustos 2021, 20:32

İyi akşamlar. Denizli şehir stadyumunda daha önce de yapıldı. Bu güreşleri bizzat izledim. Kırkpınar başpehlivanımız ve altın kemerin sahibi Hüseyin Çokal daburada güreşi ve burada da baş pehlivan oldu. Statta ilk değil 2ncisi yapılmış olur.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
26 Eylül 2021 Pazar 11 32Az Bulutlu
27 Eylül 2021 Pazartesi 13 33Az Bulutlu
28 Eylül 2021 Salı 15 33Parçalı Bulutlu
29 Eylül 2021 Çarşamba 15 32Çok Bulutlu
30 Eylül 2021 Perşembe 14 30Sağanak Yağışlı