REKLAMI GEÇ

Başkan Örki: halk sağlığı çok önemli

Başkan Örki: halk sağlığı çok önemli

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, her yıl 3-9 Eylül tarihlerinde kutlanan Halk Sağlığı Haftası ile ilgili olarak yayımladığı mesajda, “Halkımızın sağlığı için belediye olarak gereken ne varsa yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 8 Eylül 2023 Cuma, 17:47

Ülkemizde 2001 yılından itibaren 3-9 Eylül tarihleri Halk Sağlığı Haftası olarak kutlanıyor. Halk sağlığı ve koruyucu sağlık hizmetlerinin önemine dikkat çekmek amacıyla kutlanan Halk Sağlığı Haftası ile ilgili olarak Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki bir mesaj yayımladı.

Toplumun sağlıklı bireylerden oluşmasının önemli olduğuna vurgu yapan Başkan Örki, “Sağlıklı bireylerin sağlıklı ortamlarda yaşamlarını sağlamaları için belediye olarak önemli çalışmalara imza atıyoruz. Pamukkale Belediyesi hem halkın hem de toplumun sağlığını korumak için tüm imkânlarını seferber ediyor. Dünyayı kasıp kavuran ve milyonlarca kişinin ölümüne sebep olan Covid-19 salgını döneminde halkımızın sağlığını korumak için başta açık ve kapalı alan ilaçlamaları olmak üzere maske ve dezenfeksiyon çalışmaları yapmıştık. Halkımızın bu salgından korunması için gereken tüm çalışmaları yaptık. Bunun yanında birçok mahallemizde sağlık evi kurduk. Anafartalar gibi nüfusu yoğun olan mahallemizde hayırseverlerimizin desteği ile Pamukkale Belediyesi Ramazan Çelikkol Aile Sağlığı Merkezi adıyla yapılan inşaatımız yakın zamanda tamamlanacak. Yine hayırseverlerimizin desteği ile Asmalıevler mahallemizde de aile sağlığı merkezi yapacağız. Hacıkaplanlar’da hizmete giren Aile Sağlığı Merkezi’nin yapılmasına da katkı sağladık. İlçemizde hayvancılık yapan vatandaşlarımıza yönelik ücretsiz ilaçlama hizmeti yapmaya devam ediyoruz. Öyle ki bu hizmetimiz Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği tarafından ‘Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Yarışması Jüri Özel Ödülü’ne layık görülmüştü. Halkımızın sağlığını korumak amacıyla ilçemizim tüm mahallelerinde yaz ve kış aylarında aralıksız sinek ilaçlama çalışmaları yapıyoruz. Tüm mahallelerimizde çöplerin toplanması, sokakların süpürülmesi ve yeni park alanlarının oluşturulması da halk sağlığı açısından önem arz ediyor. İlçemizin 61 mahallesinde yaşayan yaklaşık 350 bin kıymetli vatandaşımızın sağlığı için Pamukkale Belediyesi olarak var gücümüzle çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz. Bu vesile ile halkımızın sağlığı için emek veren tüm paydaşların Halk Sağlığı Haftası’nı kutlarım” dedi.

Pamukkale Belediyesi, Dokuzkavaklar Mahallesi’nde Pamukkale Belediyesi Dokuzkavaklar Semt Polikliniği ile Karahayıt ve Cumhuriyet Mahalleleri’nde de aile sağlığı merkezlerini de tamamlayarak halkın kullanımına sunmuştu.

OKULLAR İLAÇLANDI
Öte yandan Pamukkale Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri 2023-2024 eğitim öğretim yılı öncesinde ilçede bulunan okullarda ilaçlama çalışması gerçekleştirdi. 11 Eylül’de ders başı yapacak öğrencilere daha temiz bir çevre ile karşılamak amacıyla ekipler, özellikle çocukların teneffüslerde zaman geçirdikleri bahçelerde buluna haşerelere karşı ilaçlama yapıldı. Uygulanan ilaçlar ciğersiz canlılar olarak bilinen haşerelere etki ederken, insan sağlığına zarar vermiyor. Bu ilaçlama sayesinde özellikle kene ve benzeri hayvanların tehdit unsuru olmasının önüne geçiliyor. Bu kapsamda Pamukkale ilçesinde bulunan toplam 151 okulda ilaçlama çalışması gerçekleştirildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
30 Eylül 2023 Cumartesi 15 28Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
1 Ekim 2023 Pazar 13 25Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
2 Ekim 2023 Pazartesi 10 25Çok Bulutlu
3 Ekim 2023 Salı 10 25Çok Bulutlu
4 Ekim 2023 Çarşamba 11 26Parçalı Bulutlu