GÜRLESİN DESTEK SÖZÜ VERDİ - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

GÜRLESİN DESTEK SÖZÜ VERDİ

GÜRLESİN DESTEK SÖZÜ VERDİ

Denizli Down Sendromu Derneği yönetimi, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’i ziyaret etti, yürüttükleri çalışmaları hakkında bilgi verdi, destek istedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 10 Mart 2016 Perşembe, 14:02

Denizli Down Sendromu Derneği Başkanı Hayrettin Çakmak ve yönetimi, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ile bir araya geldi. Dernek Başkanı Çakmak, dernek olarak yaptıkları faaliyetleri aktardı, yürüttükleri projeler hakkında bilgi verdi. Başkan Gürlesin’den de down sendromlu çocuklara yönelik çalışmalarda destek isteyen Çakmak, “Dernek olarak amacımız, down sendromlu çocuklarımıza, ailelere sahip çıkmak onlara kılavuzluk yapmak. Onların sorunlarını mümkün olduğu kadar kurumlarda, yaşadığı ortamlarda ve okullarda bir şekilde yardımcı olmak ve onlara çözümler önermek. Sağ olsunlar kurulduğumuz günlerden beri kurumlar çok yardımcı oluyorlar. Engellileri Destekleme Projesi kapsamında da down sendromlu çocuklarımızın eğitiminden, ailelere psikolojik desteğe önemli çalışmamız var. Bu konuda da sizden destek istiyoruz” dedi.

“ENGELLİLERİMİZİN YANINDAYIZ”
Pamukkale Belediyesi olarak sosyal belediyecilik anlayışıyla engellilere yönelik olarak da önemli birçok çalışmayı hayata geçirdiklerini belirten Başkan Gürlesin, “Her birey bir engelli adayı. Yaşamda engelli olmayacağımızın bir garantisi yok. Engellilerimizin toplumsal hayatta varlık göstermeleri ve kendilerine yer bulmaları, şüphesiz tüm toplumu zenginleştirecek, güçlendirecektir. Engelli vatandaşlarımızın desteklenmeleri halinde neleri başarabileceklerini görüyor, birçok başarı mucizesine şahit oluyoruz. Belediye Meclisimizde iki tane engelli üyemiz var. Engellilerimize yönelik verdiğimiz önemin bir örneği bu. Bizde İlçe Belediyesi olarak elimizden geleni yapmak isteriz. Belediye bünyemizde Sosyal Hizmet Koordinasyon merkezimiz var. Burada sosyoloğumuz, psikoloğumuz, aile danışmanımız var. Down sendromlu çocuklarımızın ailelerine bu kurumumuzla destek verelim. Bu konularda sonuna kadar biz yanınızda olmak isteriz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
25 Eylül 2021 Cumartesi 11 29Az Bulutlu
26 Eylül 2021 Pazar 14 32Az Bulutlu
27 Eylül 2021 Pazartesi 16 32Parçalı Bulutlu
28 Eylül 2021 Salı 16 31Az Bulutlu
29 Eylül 2021 Çarşamba 16 31Az Bulutlu