İşitme engelliler ilk yardımı öğrendi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

İşitme engelliler ilk yardımı öğrendi

İşitme engelliler ilk yardımı öğrendi

Pamukkale Belediyesi tarafından işitme engellilere yönelik temel ilk yardım eğitimi verildi. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Engellilere yönelik desteklerimizden biri de ilk yardım kurslarımız oluyor. İlk yardım her bir vatandaş için önemliyken, engelli vatandaşlarımız içinde ayrıca bir önemli” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 11 Temmuz 2019 Perşembe, 12:11

Pamukkale Belediyesi’nin engellilere yönelik başlattığı temel ilk yardım kurslarının ilk ayağı işitme engellilere yönelik gerçekleştirildi. İşaret dili öğretmeni eşliğinde gerçekleştirilen eğitim, Sağlık Müdürlüğü İlk Yardım Eğitmeni Fedayi Karakuş tarafından verildi.

Pamukkale Belediyesi’nde gerçekleşen eğitimlerde, temel ilk yardım teknikleri, kaza anında yapılması gereken ilk yardım yöntemleri, ev kazalarında kesik yanma, boğaza cisim kaçmasında ilk müdahale, kalp krizi anında müdahale, yaralıyı kaza yapan araçtan çıkarma yöntemleri hakkında bilgiler verildi.

Teorik eğitimin ardından uygulamalı eğitim ile de kursiyerler bire bir olarak pratik yapma şansını yakaladı. Eğitmen Fedayi Karakuş, “Slayt eşliğinde anlatımla, görsel ve uygulamalı eğitimlerle ilk yardım temel bilgilerini anlatıyoruz. Teorik konuları soru-cevap şeklinde işliyoruz. Aynı zamanda da beden dili öğretmenimiz de işitme engellilere tercüme etmek için bilgilendirme yapıyor. Amacımız yavaş yavaş, sindirerek buradaki eğitimlerimizle kursiyerlerimizi bu alanda donanımlı hale getirmek” dedi.

“ENGELLİLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ”
Engellilerin her konuda yanlarında olduklarını belirten Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, engellilere yönelik her türlü projenin içine yer alacaklarını ifade etti.

Başkan Örki, “İlk yardım herkes için önemli. İşitme engelliler için ise daha da önemli. Biz de bu bilinçle Pamukkale Belediyesi olarak işitme engellilere yönelik temel ilk yardım kursları açtık. Bu kursların ilk ayağı işitme engelli vatandaşlarımız oldu. İlerleyen günlerde ortopedik engelli vatandaşlara yönelik ilk yardım kurslarımız da devam edecek” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
18 Ekim 2019 Cuma 14 26Çok Bulutlu
19 Ekim 2019 Cumartesi 14 26Parçalı Bulutlu
20 Ekim 2019 Pazar 14 27Parçalı Bulutlu
21 Ekim 2019 Pazartesi 14 26Çok Bulutlu
22 Ekim 2019 Salı 14 25Çok Bulutlu