REKLAMI GEÇ

Örki: İlçe turizmi için var gücümüzle çalışıyoruz

Örki: İlçe turizmi için var gücümüzle çalışıyoruz

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası ile ilgili mesaj yayımladı. Pamukkale ilçesinin ülke turizmi açısından çok önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden Başkan Örki, “İlçemizin turizminin gelişimi için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 14 Nisan 2022 Perşembe, 15:13

Pamukkale, UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan ve traverten başta olmak üzere, tarihi ve doğal güzellikleri ile turizmin göz bebeği durumunda bulunuyor.

Ülkemizde her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında Turizm Haftası kutlanıyor. Bu hafta ile ilgili olarak Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki mesaj yayımladı.

“Pamukkale sadece bölgemiz için değil dünya turizminde de çok önemli bir yere sahip” diyen Başkan Örki, “Her yıl ilçemizde yaz kış demeden milyonlarca yerli ve yabancı misafirlerimizi ağırlıyoruz. İlçemiz, hem beyaz suyuyla hem kırmızı suyuyla olduğu gibi, sınırlarımız içerisinde ki tarihin eşsiz güzelliklerini de içinde barındırıyor. Şifalı sularımızla birlikte, eski medeniyetlerin yerleşim yeri olması sebebiyle de tüm dünyanın görmeye can attığı eşsiz bir coğrafyadayız. Pamukkale Belediyesi olarak da, hem doğal hem de tarihsel güzelliğin bütünleştiği ilçemizin turizmi açısından tanıtım çalışmalarıyla birlikte, turizmi geliştirici projelerimizi de bir bir hayata geçiriyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana Pamukkale’mizin beyaz cennet adına yakışır şekilde projelerimizi gerçekleştiriyoruz. Pamukkale ilçemiz bugünlerde artık hem balon turizmi hem de yamaç paraşütü turizmi açısından adını başarıyla duyurmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda, 1992 yılında yapılmış olan turizm yolunu kısa bir sürede sıcak asfaltla kaplayıp 28 yıl sonra yolu yeniledik. Travertenlerin hemen alt tarafındaki Kocaçukurumuzu ve yanındaki havuzlarımızı ilçemize yakışır hale getirdik. Ayrıca Pamukkale mahallemizdeki sokak sağlıklaştırması çalışmaları ile ilçemize ayrı bir değer kattık. Ödüllere doymayan, Türkiye’nin en büyük tematik kent ormanı olan Seyir Tepesi Şehir Ormanı’nı hizmete sunduk. Yerli yabancı şehrimize gelen misafirlerimizin en uğrak mekânlarından biri haline geldi. İlçemiz sınırlarında bulunan 137 yıllık geçmişe sahip tarihi Belenardıç Camimizin restorasyonunu tamamladık. İlçemizin her bir noktasında tüm değerlerimize sahip çıktık, çıkmaya da devam ediyoruz. Yaptığımız çalışmalarla amacımız hem bölge hem de ülke turizmimize değer katabilmek. Bu düşüncelerle turizm haftasını kutluyorum” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
18 Temmuz 2024 Perşembe 24 39Sıcak
19 Temmuz 2024 Cuma 26 40Sıcak
20 Temmuz 2024 Cumartesi 25 40Sıcak
21 Temmuz 2024 Pazar 25 40Sıcak
22 Temmuz 2024 Pazartesi 27 40Sıcak