REKLAMI GEÇ

Pamukkale Belediyesi özel araçları ücretsiz dezenfekte ediyor

Pamukkale Belediyesi özel araçları ücretsiz dezenfekte ediyor

Dünyayı sarsan korona virüs ile mücadele eden Pamukkale Belediyesi, ilçe genelinde verdiği hizmetlere bir yenisini daha ekledi. Belediye ekipleri vatandaşların özel araçlarını ücretsiz olarak ilaçlamaya başladı. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, korona virüs ile mücadele için gece gündüz demeden çalıştıklarını belirterek, “Vatandaşlarımızın araçlarını da ilaçlıyoruz. Korona virüs ile her yönüyle mücadele ediyoruz” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 20 Mart 2020 Cuma, 14:48

Dünyada her geçen gün kurban sayısını artıran korona virüs ile mücadele konusunda titiz bir çalışma yürüten Pamukkale Belediyesi, daha önce başta hizmet binaları olmak üzere ilçe sınırları içindeki cami, okul, kamu binaları, banka şubeleri, PTT şubeleri ve buna benzer halkın yoğun olarak kullandığı alanlar özel ekipler tarafından dezenfekte etti.

Pamukkale Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri kamuya ait araçları da dezenfekte ederek korona virüs ile mücadelesini sürdürdü.

Son olarak ekipler ilçenin 5 farklı noktasında vatandaşların araçlarını ücretsiz olarak dezenfekte etmeye başladı. Bugün Akvadi, İncilipınar ve Karahayıt’ta çok sayıda araç ilaçlanarak steril hale getirildi. Bu noktalarda ilaçlamaya hafta sonunda da devam edecek.

21 Mart Cumartesi ve 22 Mart Pazar günleri ise Zeytinköy Hayırseverler Ortaokulu yanında dezenfekte çalışmaları sürecek. 22 Mart Pazar ve 23 Mart Pazartesi günü de aynı çalışmalar Fatih kapalı pazar yerinde yapılacak. Belirtilen günlerde vatandaşlar araçlarını 09.00-21.00 saatleri arasında ücretsiz olarak dezenfekte ettirebilecekler.

MÜCADELEMİZ ARALIKSIZ SÜRECEK
Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, dünyayı kasıp kavuran korona virüs ile mücadele için yoğun mesai harcadıklarını ifade ederek, “Bu konuda ülkemiz gerekli tedbirleri zamanında alarak süreci iyi yönetti. Biz de yerel yöneticiler olarak üzerimize düşeni fazlasıyla yapıyoruz. Belediye ekiplerimiz 7 gün 24 saat esasına göre dezenfekte çalışmalarını yürütüyor. Çok önemli bir dezenfekte çalışmasını daha başlattık. Bütün vatandaşlarımızın özel araçlarını ücretsiz olarak dezenfekte ediyoruz. Herkes evlerini temizlemek için çaba gösteriyor. Biz de belediye olarak araçların dezenfekte edilmesi ile ilgili bu önemli çalışmayı başlattık. İlçemizin 5 farklı noktasında vatandaşlarımız araçlarını hafta sonunda sabah 09.00’dan akşam 21.00’e kadar dezenfekte ettirebilirler. Aktepe, İncilipınar, Karahayıt ve Zeytinköy Hayırseverler Ortaokulu’nda Cumartesi ve Pazar günleri uygulama devam ederken, Pazar ve pazartesi günleri ise bu noktalara Fatih kapalı pazaryeri eklenecek. Gerekirse ekiplerimiz sabaha kadar bu hizmeti verecek. Herkese sağlıklı günler diliyorum” dedi.

VATANDAŞLARDAN BAŞKAN ÖRKİ’YE TEŞEKKÜR
Pamukkale Belediyesi’nin araçların dezenfekte edilmesi hizmeti ile ilgili olarak vatandaşlar memnuniyetlerini dile getirdiler.

Murat Barin, “Pamukkale Belediyesi’ne bu hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Bu uygulamadan çok memnunum. Bu kadar riskli bir durum varken böylesine önemli bir hizmeti uygulamaya koyan herkese teşekkür ediyorum. Bu bir duyarlılıktır” derken, Erdal Aydınalın ise uygulamanın önemli olduğunu belirterek, “Pamukkale Belediyesi’ni duyarlılığından dolayı teşekküre diyorum. Bu uygulama sağlığımız için çok önemli. Başkanımız Avni Örki ve ekibinden Allah razı olsun” dedi.

İhsan Koçyiğit, “Pamukkale Belediye Başkanımız Avni Örki’ye teşekkür ediyoruz. Çok güzel bir hizmet. Allah kendisinden razı olsun. Başkanın bizzat çalışmaları yerinde takip etmesi de bizleri memnun ediyor. Araçların dezenfekte edilmesi de çok önemli” diye konuştu.

Karahayıt Muhtarı Cem Kor da Pamukkale Belediyesi’ne teşekkür ederek, “Halkımızın dezenfekte konusundaki hassas olduğu bu dönemde araçların ilaçlanması çok önemli. Korona ile mücadelede Pamukkale Belediyesi’nin çabaları çok önemli” derken, Halil Dinç ise “Ben de aracımı dezenfekte ettirmek istiyordum. Burada görünce çok mutlu oldum. Pamukkale Belediyesi halkın araçlarının temizliğine kadar düşünmesi çok önemli. Başkanımız Avni Örki’ye teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
16 Haziran 2024 Pazar 19 38Sıcak
17 Haziran 2024 Pazartesi 21 40Sıcak
18 Haziran 2024 Salı 22 41Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
19 Haziran 2024 Çarşamba 22 42Sıcak
20 Haziran 2024 Perşembe 23 43Sıcak