REKLAMI GEÇ

Pamukkale Belediyesi’ne zor soru: “Bu ağaçlar nerede?”

Pamukkale Belediyesi’ne zor soru: “Bu ağaçlar nerede?”

Pamukkale Belediyesi tarafından Çamlık’ta yapılan Seyir Tepesi projesi tartışılmaya devam ediyor. İlk günden bu yana çevrecilerin ağaç katliamı iddialarına karşı çıkan ve bölgede yalnızca çalılıkların bulunduğunu öne süren belediye yetkilileri, bölgeye 2007 yılında dikilen ve yıllar içinde gelişen çok sayıda ağacın ne olduğu sorusuna ise yanıt veremiyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 27 Aralık 2018 Perşembe, 16:08

Pamukkale Belediyesi’nin, “Türkiye’nin ilk tematik parkı” olarak lanse edilen Seyir Tepesi Projesi, ilk günden itibaren ciddi tartışma konusu oldu. Önce tasarruf tedbirlerine rağmen bu kadar büyük bütçeli bir projenin gerekliliği tartışıldı, ardından da yabancı uyruklu 3 işçinin ölümüyle önlemler gündeme geldi.

Çevrecilerin bölgenin doğallığının ve ekolojik dengenin bozulduğu yönündeki eleştirileri, özellikle ağaçların kesilmesi ekseninde yoğunlaştı.

Çevrecilerin iddialarını her fırsatta yalanlayan ve proje sahasında hiç ağacın olmadığını öne süren Pamukkale Belediyesi yetkilileri, alanda yalnızca çalılıkların bulunduğunu, proje aşamasında yüzlerce ağaç dikileceğini ifade ederek, eleştirileri engellemeye çalıştı.

Denizlipost, Pamukkale Belediyesi’nin Seyir Tepesi projesinde ağaç kesilmediği iddialarını, arşivlerdeki fotoğraflarla çürüttü.

2007 yılından itibaren belirli aralıklarla bölgenin yer aldığı fotoğrafları haberine taşıyan Denizlipost, “Peki bu ağaçlar ne oldu?” diye sordu.

Bu fotoğrafların ve bölgede çok sayıda ağacın bulunduğunun belgelenmesinin ardından tüm gözler bir kez daha Pamukkale Belediyesi’ne çevrildi.

Yorumlar

Altay   -  Bağlantı 27 Aralık 2018, 18:30

Bunlar orman idaresinin kestiği ağaçları görse kafayı yer..

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
15 Haziran 2024 Cumartesi 19 37Sıcak
16 Haziran 2024 Pazar 18 38Sıcak
17 Haziran 2024 Pazartesi 19 40Sıcak
18 Haziran 2024 Salı 21 41Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
19 Haziran 2024 Çarşamba 21 37Gökgürültülü Sağanak Yağışlı