Pamukkale Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbol takımının iki oyuncusu A Milli Takım’a çağrıldı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Pamukkale Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbol takımının iki oyuncusu A Milli Takım’a çağrıldı

Pamukkale Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbol takımının iki oyuncusu A Milli Takım’a çağrıldı

Pamukkale Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbol takımı oyuncuları Meryem Tan ve Ceyda Akyüz’e A Milli takımdan davet geldi. Başarılı sporcular 15-23 Mart’ta Yalova’da yapılacak olan kampta yer alacak.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 14 Mart 2021 Pazar, 11:06

Pamukkale Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbol takımında milli sevinç… Sporcular Meryem Tan ve Ceyda Akyüz, Tekerlekli Sandalye Basketbol A Kadınlar Milli Takıma davet edildi. Meryem ve Ceyda, 17 sporcunun davet edildiği 15-23 Mart 2021 tarihleri arasında Yalova’daki kampın kadrosuna çağrıldı.

Pamukkale Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbol takımı, 2020-2021 sezonunda 3. Lig’de yer alırken, müsabakalar koronavirüs pandemisi nedeniyle oynanamamıştı.

Mavi-beyazlı takımın kadrosunda yer alan sporcular Meryem Tan ve Ceyda Akyüz, “Milli takımdan davet almak bizleri çok mutlu etti. A Milli takımda hem Pamukkale Belediyespor’u hem de Denizli’yi başarıyla temsil etmek istiyoruz. Bize her konuda destek veren başta Pamukkale Belediyespor Onursal Başkanımız ve Pamukkale Belediye Başkanımız Avni Örki ile yöneticilerimiz ve teknik ekibimize çok teşekkür ediyoruz” dediler.

Pamukkale Belediye Spor Kulübü Onursal Başkanı ve Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, tekerlekli sandalye basketbol takımında yer alan iki kadın sporcunun milli takıma davet edilmesinden dolayı mutlu olduğunu söyleyerek, “Engelli sporcularımızın oluşturduğu tekerlekli basketbol takımında yer alan 2 sporcumuz A milli takımdan davet aldı. Bu haber bizleri gururlandırdı. Meryem Tan ve Ceyda Akyüz’ü kutluyorum. Bu iki sporcumuzun daha büyük başarılara imza atacağına inanıyorum. Kendilerine başlarılar diliyorum. Bizim amacımız turizm, tarım gibi konularla birlikte adı anılan ilçemizin sporla da adını duyurmak. Bu konuda önemli projeleri hayata geçirmek için yoğun mesai harcıyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
20 Nisan 2021 Salı 10 22Parçalı Bulutlu
21 Nisan 2021 Çarşamba 7 24Parçalı Bulutlu
22 Nisan 2021 Perşembe 10 25Az Bulutlu
23 Nisan 2021 Cuma 13 30Az Bulutlu
24 Nisan 2021 Cumartesi 16 30Çok Bulutlu