REKLAMI GEÇ

Pamukkale Ovası kavruluyor

Pamukkale Ovası kavruluyor

CHP Denizli Milletvekili Adnan Keskin, Pamukkale ovasındaki tarım arazilerinin sulama birliğinin elektrik borçlarının ödememesi nedeniyle kavrulduğunu ve 3 bin çiftçinin perişan edildiğini söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 26 Ağustos 2014 Salı, 15:27

Pamukkale’den Sarayköy ilçesine kadar uzanan ovada 28 yerleşim biriminde 100 bin dekarlık alanda tarımsal üretim yapıldığını belirten Keskin, üreticiler ile yaptığı görüşmeden sora yaptığı yazılı açıklamada, “Çiftçiler susuzluktan kan ağlıyor’’ dedi. Pamukkale ovasında ağırlıklı olarak ikinci ürün mısır, pamuk ve meyve üretiminin yapıldığını anlatan CHP Denizli Milletvekili Keskin, ovada büyük verim kaybının yaşandığını dile getirerek şunları söyledi:

‘’Pamukkale Sulama Birliği, üyelerinden elektrik bedellerini tahsil etmesine karşın kuruma elektrik borcunu ödeyemiyor. Elektrikler kesildiği için de tarım arazilerine su pompalanamıyor. Geçimin tarımsal üretimle sağlayan 3 bin çiftçi perişan bir halde. Sulama Birliği’nden, siyasete alet edilmesinden ve kötü yönetilmesinden şikayetçi. Cennet gibi bir ovada cehennemi yaşayan çiftçilerin kuraklıktan kaynaklanan zararını kim karşılayacak? ‘’

CHP’li Adnan Keskin, bazı sulama kanallarında ise sanayi atıklarının bulunduğunu da ifade ederek, “Büyük bir sorumsuzluk ve başıbozukluk var. Çiftçi kaderine terk edilmiş bir halde. Adeta üvey evlat muamelesi görüyor. Yetkilileri göreve çağırıyorum’’ diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
19 Haziran 2024 Çarşamba 22 41Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
20 Haziran 2024 Perşembe 22 41Sıcak
21 Haziran 2024 Cuma 23 42Sıcak
22 Haziran 2024 Cumartesi 22 40Sıcak
23 Haziran 2024 Pazar 22 42Sıcak