Pamukkale Ovası kavruluyor - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Pamukkale Ovası kavruluyor

Pamukkale Ovası kavruluyor

CHP Denizli Milletvekili Adnan Keskin, Pamukkale ovasındaki tarım arazilerinin sulama birliğinin elektrik borçlarının ödememesi nedeniyle kavrulduğunu ve 3 bin çiftçinin perişan edildiğini söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 26 Ağustos 2014 Salı, 15:27

Pamukkale’den Sarayköy ilçesine kadar uzanan ovada 28 yerleşim biriminde 100 bin dekarlık alanda tarımsal üretim yapıldığını belirten Keskin, üreticiler ile yaptığı görüşmeden sora yaptığı yazılı açıklamada, “Çiftçiler susuzluktan kan ağlıyor’’ dedi. Pamukkale ovasında ağırlıklı olarak ikinci ürün mısır, pamuk ve meyve üretiminin yapıldığını anlatan CHP Denizli Milletvekili Keskin, ovada büyük verim kaybının yaşandığını dile getirerek şunları söyledi:

‘’Pamukkale Sulama Birliği, üyelerinden elektrik bedellerini tahsil etmesine karşın kuruma elektrik borcunu ödeyemiyor. Elektrikler kesildiği için de tarım arazilerine su pompalanamıyor. Geçimin tarımsal üretimle sağlayan 3 bin çiftçi perişan bir halde. Sulama Birliği’nden, siyasete alet edilmesinden ve kötü yönetilmesinden şikayetçi. Cennet gibi bir ovada cehennemi yaşayan çiftçilerin kuraklıktan kaynaklanan zararını kim karşılayacak? ‘’

CHP’li Adnan Keskin, bazı sulama kanallarında ise sanayi atıklarının bulunduğunu da ifade ederek, “Büyük bir sorumsuzluk ve başıbozukluk var. Çiftçi kaderine terk edilmiş bir halde. Adeta üvey evlat muamelesi görüyor. Yetkilileri göreve çağırıyorum’’ diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
14 Nisan 2021 Çarşamba 10 24Rüzgarlı
15 Nisan 2021 Perşembe 10 23Çok Bulutlu
16 Nisan 2021 Cuma 10 23Parçalı Bulutlu
17 Nisan 2021 Cumartesi 14 26Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
18 Nisan 2021 Pazar 14 29Gökgürültülü Sağanak Yağışlı