REKLAMI GEÇ

Pamukkale’de kar mesaisi

Pamukkale’de kar mesaisi

Pamukkale Belediyesi ekipleri, ilçenin yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle çalışma başlattı. Ekipler Güzelpınar, Akdere ve Kurtluca mahalleleri arasında ulaşımı sağlayan yolların açık kalması için yoğun çaba harcadı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 31 Ocak 2020 Cuma, 10:33

Sınırları içinde dağ mahalleleri bulunan Pamukkale Belediyesi’nde ekipler kar mesaisi yaptı.

Perşembe akşam saatlerinde rakımı 1200 metre civarında olan mahallelerde kar etkili oldu.

Kar yağışında göreve hazır olan Pamukkale Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri hemen harekete geçerek yol açma ve tuzlama çalışmalarına başladı. Güzelpınar, Akdere ve Kurtluca mahallelerini birbirine bağlayan yolların kapanmaması için ekipler yoğun çaba harcadı.

1 grayder, 1 kepçe, 1 tuzlama aracı ve 10 kişilik ekip bu mahallelerde ulaşımın aksamaması için saatler süren çalışma gerçekleştirdi. Pamukkale ilçesi sınırları içinde kar yağışı nedeniyle tüm yollar açık kalırken, ekipler hiçbir olumsuzluğun yaşanmasına izin vermedi. Ekipler gelmesi muhtemel ihbarlar için de gece boyunca teyakkuzda idi.

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, ilçenin birçok mahallesinin yüksek rakımlı bölgede yer aldığını ifade ederek, “Bazı mahallelerimiz 1200 metreden daha yüksek yerde. Bu mahallelerimizde kar yağışı etkili oldu. Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerimiz kar yağışında hemen harekete geçerek bu bölgedeki tüm yolların açık kalması için yoğun çalışmalar yaptı. İlçemizde kar yağışı nedeniyle hiçbir mahallemizde yol kapanmadı. Emek veren tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
1 Nisan 2023 Cumartesi 4 22Parçalı Bulutlu
2 Nisan 2023 Pazar 7 24Çok Bulutlu
3 Nisan 2023 Pazartesi 9 26Parçalı Bulutlu
4 Nisan 2023 Salı 10 21Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
5 Nisan 2023 Çarşamba 8 19Gökgürültülü Sağanak Yağışlı