Pamukkale’de yeşil alanlar çiçeklendirildi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Pamukkale’de yeşil alanlar çiçeklendirildi

Pamukkale’de yeşil alanlar çiçeklendirildi

Pamukkale Belediyesi, 5 ay önce kurduğu fidanlıkta üretimini yaptığı fidanlarla, ilçede park ve bahçelerin yanı sıra cadde, sokaklar ile refüjleri süslüyor. Ekipler, 68 mahallenin tamamında vatandaşların dinlenip, yeşil dokunun tadını çıkaracağı başta park alanları olmak üzere kısa zamanda kendi yetiştirdikleri 100 bin fidanı toprakla buluşturdu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 14 Temmuz 2016 Perşembe, 10:36

Pamukkale Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, park ve yeşil dokuya sahip refüjleri renklendiriyor. Parklarda çocuk oyun grupları ve spor aletleri eksikliklerini gideren ekipler, yenileme çalışmaları yürütülüyor.

Pamukkale Belediyesi, park alanları başta olmak üzere yeşil diğer alanlar için ihtiyaç duyulan çiçek ve ağaçları 5 ay önce Cumhuriyet Mahallesi’nde kurduğu fidanlıkta kendisi yetiştirmeye başladı. Rengarenk görünüme sahip fidanlıkta, gül çeşitleri, begonya, kirli hanım, düğme, kına çiçeği, kadife, alternetra, pervane, saray patı, fare kulağı, mine çiçeği, kasımpatı, biberiye, horozibiği, sarı papatya, gaura ve sarımsak çiçeği gibi onlarca çeşit çiçek üretimi yapılarak, ilçede park ve bahçelerin yanı sıra cadde, sokaklar ile refüjleri süsledi. Bugüne kadar 100 bin fidan toprakla buluştu.

“YEŞİL DOKU ÇOK ÖNEMLİ”
Park alanları ve yeşil dokuya büyük önem verdiklerini vurgulayan Başkan Gürlesin, “Pamukkale Belediyesi olarak 68 mahallemizin içinde park bahçeler alanında önemli çalışmalar yapıyoruz. Bu kapsamda mahalle mahalle incelemelerde bulunuyor, mevcut parkları ve yapılacak park alanlarını inceliyor, kısa zamanda en iyi şekliyle dönüşümünü sağlıyoruz. Park ve yeşil dokuya sahip alanlarımızın görsel anlamda en iyi şekle bürümek, insanlarımızın dinlendiği o alanları çiçeklerle ve diğer bitkilerle donatmak anlamında önemli bir yatırım gerçekleştirdik. Cumhuriyet mahallemizde kurduğumuz fidanlıkta onlarca çeşit çiçek ve bitkiyi kendimiz üreterek, yeşil alanlarımız ve parklarımızda toprakla buluşturuyoruz. Kısa zamanda gelinen nokta ise memnuniyet verici” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
25 Mart 2019 Pazartesi 2 19Az Bulutlu
26 Mart 2019 Salı 4 22Az Bulutlu
27 Mart 2019 Çarşamba 6 19Sağanak Yağışlı
28 Mart 2019 Perşembe 6 15Sağanak Yağışlı
29 Mart 2019 Cuma 1 9Parçalı Bulutlu