Pamukkale’den çevre kutlaması - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Pamukkale’den çevre kutlaması

Pamukkale’den çevre kutlaması

Pamukkale Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü anlamlı bir etkinlikle kutladı. Minik öğrenciler, çevre duyarlılığını konu alan skeçlerle, tamamı atık malzemelerden yapılan enstrümanlarla izleyenlere müzik ziyafeti çekerek unutulmaz anlar yaşatırken, çevre duyarlılığı ile ilgili 7’den 70’e mesajlarını verdi. Etkinlikte ayrıca ‘Hayalimdeki Çevre’ konulu resim ve proje yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 6 Haziran 2016 Pazartesi, 10:08

Pamukkale Belediyesi 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü bir dizi etkinlikle kutladı. 68 mahalleye hizmet götüren Pamukkale Belediyesi’nin temizlik hizmet araçlarının kortejiyle başlayan etkinlik, İncilipınar Parkı havuz başında toplanan grupların etkinlik alanına kadar gerçekleştirdiği çevre yürüyüşü ile devam etti.

denizli-pamukkale-cevre-kutlamasi-3

Çevre Günü etkinliğine Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Denizli İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Cengiz Yıldız, Pamukkale Belediye Başkan Yardımcıları Veli Demir, Abdullah Sevinçli, Türkay Gözlükaya, Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan, Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Murat Vardar, Pamukkale Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

PAMUKKALE’DE ÇEVRE GÜNÜ COŞKUSU
Öğrencilerin folklor gösterileri ve çevre şarkılarının seslendirildiği koro büyük beğeni topladı. Ardından, atık malzemelerden oluşan elbiseleriyle anaokulunun minik öğrencilerinin çevre duyarlılığını konu alan skeçleri ve yine atık malzemelerden yapılan enstrümanlarla seslendirdikleri müzikler güne damgasını vurdu. Minikler etkinlikte gösterileriyle 7’den 70’e herkese çevreyi temiz tutmayı ve doğayı korumayı öğütledi. Geri dönüşüm konusunda minikler herkesi duyarlı olmaya çağırdı. Miniklerin büyüleyen gösterileri ise izleyenlerce uzun süre alkışlandı.

denizli-pamukkale-cevre-kutlamasi-1

ÇEVRE BİLİNCİ ARTMALI
Etkinlikte konuşan Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Murat Vardar, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde böylesine güzel ve anlamlı bir etkinliği gerçekleştiren Pamukkale Belediyesi’ne teşekkür etti. Vardar, miniklerin doğaya ve çevreye yönelik duyarlılıklarını izlemenin kendisini de çok mutlu ettiğini belirtti.

Çevre bilincinin her daim artması gerektiğini vurgulayan Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan ise, “Küçükten başlayan bu eğitim evde ve okulda birleşerek bütünleşmeli ve çevrenin her alanına yayılmalıdır. Bir çöp tenekesine dahi neler atılması gerektiğini çok iyi bilmemiz gerekiyor. Yemek atıkları ile plastik ve kağıt atıkların farklı farklı yerlere atılması gerektiğini bilmemiz gerekiyor” dedi.

“YILDA 15 MİLYONLUK DEV BÜTÇEYİ ÇEVREYE HARCIYORUZ”
Pamukkale Belediyesi olarak çevre temizliği ve korunmasının öncelikleri arasında yer aldığını vurgulayan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin de, ”Pamukkale’de temiz bir çevre için her türlü çalışmayı yapıyoruz. Hem atıkların toplanması, hem de geri dönüşümü noktasında önemli çalışmaları hayata geçirdik. Ayrıca vatandaşlarımızla bir araya gelerek verdiğimiz ‘Çevre Bilinci’ eğitimi ile de tüm bu çalışmalarımızı pekiştiriyoruz. 5 Haziran Dünya Çevre Gününde dileğim doğa ve çevrenin korunması anlamında bilincin toplumumuzda en yüksek seviyelere ulaşması. Bu noktada düzenlediğimiz etkinlikte anlamlı. Pamukkale Belediyesi olarak hedefimiz geleceğimiz olan çocuklarımıza yaşanabilir bir çevre bırakmak” dedi.

denizli-pamukkale-cevre-kutlamasi-2

ÇEVREYİ ÇİZDİLER ÖDÜLÜ KAPTILAR
Konuşmaların ardından anaokulları ve ilkokullar arasında “Hayalimdeki Çevre” konulu resim yarışması, ortaokul ve liseler arası “Geleceğin Çevreci Mucitleri” proje yarışmasında derece elde eden öğrencilere ödülleri verildi. Ödül olarak birinciler bisiklet, ikinciler eşofman, üçüncüler de futbol topu aldı.

“Geleceğin Çevreci Mucitleri” proje yarışmasına ise ilçede ortaokul ve lise öğrencilerinden dereceye giren öğrencilerin ödülleri ise, birincilere bilgisayar, ikincilere tablet, üçüncülere bisiklet oldu. Ayrıca eserleriyle mansiyon kazanan öğrencilere çeşitli ödüller törenle verildi. Resimler ve projeler ise, etkinlik alanında açılan sergide görücüye çıktı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
29 Kasım 2021 Pazartesi 14 23Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
30 Kasım 2021 Salı 13 15
1 Aralık 2021 Çarşamba 4 10Yağmurlu
2 Aralık 2021 Perşembe 1 14Puslu
3 Aralık 2021 Cuma 3 16Parçalı Bulutlu