Pamukkaleli kadınlar pilates ve jimnastiği çok sevdi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Pamukkaleli kadınlar pilates ve jimnastiği çok sevdi

Pamukkaleli kadınlar pilates ve jimnastiği çok sevdi

Pamukkale Belediyesi’nin ilçedeki vatandaşlara yönelik birçok dalda açtığı ücretsiz kurslar sürüyor. Normalleşme süreci ile birlikte yeniden başlayan kurslarda en çok ilgiyi pilates ve jimnastik görüyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 25 Ağustos 2021 Çarşamba, 11:33

Pamukkale Belediyesi’nin vatandaşların boş zamanlarını verimli bir şekilde değerlendirmeleri amacıyla, ücretsiz olarak açtığı kurslara katılım yoğun.

“Pamukkalede Kurs Zamanı” sloganıyla, Atatürk Caddesi’ndeki ek binası ile Fatih Kapalı Pazar Yeri ve Dokuzkavaklar Kapalı Pazar Yeri’nde vatandaşlara yönelik açılan el sanatları başta olmak üzere, yabancı dil, işaret dili, diksiyon, halk oyunları, bağlama, ahşap boyama, biçki dikiş, seramik porselen çiçek yapımı kursları yanı sıra pilates ve jimnastik alanlarındaki kurslar sürüyor.

PAMUKKALELİ KADINLAR SPORU SEVDİ
Pamukkaleli kadınların el sanatlarından sonra en çok ilgi gösterdiği pilates ve jimnastik kurslarına katılım oldukça yoğun. Pamukkale Belediyesi bünyesindeki eğitmen Büşra Aksoy eşliğinde, Hüsamettin Kulaklı İlkokulu’nda düzenlenen pilates ve jimnastik kursu, hafta içi öğleden sonra ve akşamüzeri olmak üzere gün içinde 2 seans olarak düzenleniyor. Eylül ayı sonuna kadar devam edecek kurslarda toplam 60 kadın katılımcı bulunuyor.

Pilates ve jimnastik kursiyerleri Pamukkale Belediyesinin ücretsiz kursları için Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’ye teşekkür etti. Kursiyerlerden Züleyha Eski, kadın arkadaşları ile birlikte hem spor hem de eğlence amaçlı katıldıkları kursun kendilerine olumlu katkıları olduğunu ifade ederek, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’ye teşekkür etti.

Kursiyerler Şevval Kızılkaya, Fatma Özburun, Durdu Akşit de “Pilates ve jimnastik kurslarına hem sağlık hem de eğlence amacıyla katılıyoruz. Çok eğlenceli şekilde boş zamanımızı değerlendirdiğimiz güzel bir aktivite oluyor. Bu fırsatı bizlere sunan Pamukkale Belediyesine, Belediye Başkanımız Sayın Avni Örki,’ye çok teşekkür ediyoruz” dedi.

“KURSLARIMIZ HEM KATKI SUNUYOR HEM DE PAYLAŞIM”
Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, belediye olarak açtıkları kursların, vatandaşlara kendilerini geliştirmelerine olanak sağlaması yanında özellikle pandemi sürecinin ardından bir araya gelerek, paylaşım olanağı sağlamasının önemli olduğunu söyledi.

Başkan Örki, “Pamukkale Belediyesi olarak, yaz ve kış dönemi olarak açtığımız ücretsiz kurslarımız koronavirüs salgını sonrasında ara vermemizi gerektirmişti. Normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte kurslarımıza kaldığımız yerden devam ettirdik. Vatandaşlarımızın taleplerini inceleyerek çeşitli dallarda açtığımız kurslarımızda hijyen kuralları ve sosyal mesafe kurallarına dikkat ederek, belirli sayılarla açtık. Vatandaşlarımızdan yoğun bir katılım olmakla birlikte, geri dönüşümlerin olumlu olması, doğru bir yol izlediğimizin ispatı niteliğinde. Vatandaşlarımızın memnuniyetlerini artıracak faaliyetlerimizi sürdürmek amacıyla tüm gayretimizle çalışmaya devam ediyoruz. Kurslarımıza katılan vatandaşlarımıza ve eğitmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
28 Eylül 2021 Salı 15 32Az Bulutlu
29 Eylül 2021 Çarşamba 15 31Parçalı Bulutlu
30 Eylül 2021 Perşembe 15 30Parçalı Bulutlu
1 Ekim 2021 Cuma 16 30Parçalı Bulutlu
2 Ekim 2021 Cumartesi 16 30Parçalı Bulutlu