Pamukkale’nin yüksek kesimlerinde karla mücadele - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Pamukkale’nin yüksek kesimlerinde karla mücadele

Pamukkale’nin yüksek kesimlerinde karla mücadele

Martın sonunda bastıran kar yüksek kesimlerde etkili oldu. Pamukkale Belediyesi ekipleri, yolların kapanmaması için yoğun mesai harcadı, kar küreme ve tuzlama yaptı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 24 Mart 2021 Çarşamba, 13:24

Mart ayının sonuna gelinirken Denizli’de yağışlı hava hakim oldu. Özellikle şehir merkezine karla karışık yağmur olarak düşen yağış yüksek kesimlerde kara dönüştü.

Pamukkale Belediyesi ekipleri de rakımı 1200 metre olan mahalleler ile buralara bağlanan yollarda karla mücadele çalışmaları yürüttü.

Özellikle Akdere, Uzunpınar, Kurtluca ve Güzelpınar bölgesinde etkili olan kar yağışının yolları kapamaması için Pamukkale Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı grayder, kepçe, kurtarma aracı ve tuzlama kamyonundan oluşan filosu ile gece gündüz demeden kar küreme ve tuzlama çalışmaları yaptı.

Bölgedeki mahallelerde tüm yollar gece boyu açık olurken, ekipler 24 saat esasıyla çalışmalarına devam ediyor.

YOLLARIMIZ HİÇ KAPANMADI
Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, ilçenin yaklaşık 1200 rakımlı mahallerinde kar yağışının etkili olduğunu ifade ederek, “Bölgedeki vatandaşlarımızın ulaşımda sorun yaşamaması için ekiplerimiz kar yağışının etkili olduğu yerlerde yoğun mesai harcadı. Uzunpınar, Güzelpınar, Kurtluca ve Akdere bölgesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle kar küreme çalışmasının yanında, gerekli olan yerlerde de tuzlama çalışmaları yapıldı. Bu mahallelerimizin yolları hiç kapanmadı. Fedakârca görev yapan mesai arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Meteorolojik değerlendirmeler göz önüne alınarak bölgedeki çalışmalarımız aralıksız devam edecek” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
22 Nisan 2021 Perşembe 8 24Az Bulutlu
23 Nisan 2021 Cuma 13 28Az Bulutlu
24 Nisan 2021 Cumartesi 14 25Parçalı Bulutlu
25 Nisan 2021 Pazar 14 23Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
26 Nisan 2021 Pazartesi 12 26Parçalı Bulutlu