REKLAMI GEÇ

Pamukkale’yi “kurak peyzaj” ile süslüyorlar

Pamukkale’yi “kurak peyzaj” ile süslüyorlar

Pamukkale Belediyesi, daha az su kullanımıyla görselliği yüksek peyzaj çalışmaları yapıyor. Kurak peyzaj uygulamasının gerçekleştirildiği 13 ayrı bölgenin görsel güzelliği artırıldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 26 Şubat 2016 Cuma, 14:14

Pamukkale Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin bölgede ilk olarak uygulamaya başladığı ‘Kurak Peyzaj’ çevre düzenlemesi beğeni topluyor. Daha az su kullanımı ve daha fazla görselliğe sahip olan ‘Kurak Peyzaj’ uygulaması, daha çok su gerektiren, bakım maliyeti çok yüksek olan ve devamlı bakım isteyen çimli sisteme oranla daha avantajlar sağlıyor.

pamukkale-peyzaj-ic

16.500 METREKARE ALANDA UYGULANDI
Ekipler, Pamukkale İlçesinde uygun olan her alanı, refüjleri, park alanlarını kurak peyzaj ile renklendirmeye devam ediyor. Kısa zaman içinde Aktepe, Bağbaşı, Gözler, Karşıyaka, Kayıhan, Pınarkent, Topraklık, Zeytinköy, Karahayıt ve Kuşpınar mahallelerinde 13 ayrı noktada 16 bin 500 metrekare alanda kurak peyzaj çalışması yapıldı. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Saadet Erikoğlu İlkokulu bahçesinde uygulanan kurak peyzaj çalışmasını yerinde inceledi.

pamukkale-peyzaj-icc

“ÇEVRE DÜZENLEMESİNE ÖNEM VERİYORUZ”
Yeşil alan ve çevre düzenlemesi çalışmalarına büyük önem verdiklerini belirten Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, ‘Kurak peyzaj’ uygulamasının hem görsellik hem de bakım maliyetleri açısından öne çıktığını söyledi. İlçede uygun olan her noktada ekiplerin bu sistemi yaptığını belirten Başkan Gürlesin, vatandaştan olumlu ve memnuniyet odaklı görüşlerin kendilerine ulaştığını ifade etti.

pamukkale-peyzaj-iccc

Kurak peyzaj ile ilgili bilgiler veren Başkan Gürlesin, “Bu sistemi bölgede ilk kez Pamukkale Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz uyguladı. Refüjlerimiz, uygun olan her alanda bu çalışmayı hayata geçirerek mahallelerimizi renklendiriyoruz. Suyun daha az kullanılması ve yeşilliğin, görselliğin daha fazla hissettirilmesi anlamında bu çalışmamız vatandaşlarımız tarafından da çok beğenildi. Belediye olarak burada olduğu gibi farklı çalışmalara imza atmaya çalışıyoruz. Amacımız Pamukkale ilçemizin daha iyi daha güzel olmasıdır” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
16 Temmuz 2024 Salı 22 39Sıcak
17 Temmuz 2024 Çarşamba 24 40Sıcak
18 Temmuz 2024 Perşembe 24 40Sıcak
19 Temmuz 2024 Cuma 24 41Sıcak
20 Temmuz 2024 Cumartesi 24 42Sıcak