REKLAMI GEÇ

Sarayköy’de festival coşkusu

Sarayköy’de festival coşkusu

Sarayköy Belediyesi tarafından düzenlenen 13. Tarım ve Kültür Festivali 3 gün boyunca farklı etkinliklere sahne oldu. Festivalin son günü 2 büyük etkinliğe ev sahipliği yapan Sarayköy’e binlerce kişi akın etti. Aleyna Tilki ve Emre Aydın Sarayköylüleri coşturdu, Offroad yarışları adrenalini artırdı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 22 Mayıs 2017 Pazartesi, 17:42

Sarayköy Belediyesi, Milli Mücadele’ye katılışının 98. yıldönümü ve 13. Tarım, Kültür Festivali kapsamında 19-20-21 Mayıs tarihlerinde çeşitli etkinliklere ev sahipliği yaptı, festivalin son günü ise büyük bir kalabalık ile iki büyük etkinliği gerçekleştirdi.

İLK KEZ DÜZENLENDİ, YOĞUN İLGİ GÖRDÜ
Son günün ilk etkinliği Sığma Mahallesi Azmak Mevkiinde Sarayköy Belediyesi ve Pamukkale Doğa ve Offroad Sporları Kulübü (PADOFF) işbirliği ile düzenlenen offroad yarışları oldu.

İlçede ilk defa gerçekleştirilen off road oyunlarına ülkenin dört bir yanından 42 farklı araç katıldı. S1,S2,S3,S4 olmak üzere 4 klasmanda yarışan yarışmacılar engellerin oluşturduğu pistte zorlu etapları aşmak için mücadele etti. Araçların kıyasıya mücadelelerini izlemek için ise binlerce vatandaş katıldı. Sarayköy Belediyesi tarafından ilk kez düzenlenen offroad oyunları hem araç pilotları hem de izleyiciler tarafından tam not aldı.

ALEYNA TİLKİ VE EMRE AYDIN COŞTURDU
Sarayköy’de düzenlenen eğlence akşam saatlerinde yine binlerce vatandaşın katılımıyla devam etti. Sarayköy Açık Pazar yerinde düzenlenen Aleyna Tilki ve Emre Aydın konserleri eğlenceli anlara sahne oldu.

Konser öncesi gerçekleştirilen ödül töreninde ilk olarak Sarayköy Belediyesi tarafından düzenlenen Milli Mücadele Turnuvası biricisi Albatros Liman Hizmetleri, ikinci olan Köprübaşı Spor’a ve üçüncü olan Ziraat Odası spora ödülleri takdim edildi.

Ardından Sarayköy’de büyük bir kalabalığın katılımıyla ilk kez gerçekleştirilen Off road oyunlarının S1 klasmanı biricisi Fatih Kılınç’a, ikincisi Ali Kıvrak’a, üçüncüsü Bilal Işık’a, S2 klasmanı biricisi Sinan Bora’ya, ikincisi Murat Akın’a, üçüncüsü Eşref Sak’a, S3 birincisi Ömer Kondu’ya, ikincisi Hayati Palloş, üçüncüsü Yusuf Çetinoğlu’ya, S4 klasmanı birincisi Hüseyin Sarıkaya’ya, ikincisi Hasan Kola’ya, üçüncüsü Yasal Kafeş’e ve Genel Klasman birincisi Ömer Kondu’ya, ikincisi Fatih Kılınç’a, üçüncüsü Hüseyin Sarıkaya’ya kupaları verildi. Sarayköy Spor Kulübü Halk Oyunları Topluluğu’nun Antrenörü Ömür Günay’a da halk oyunlarında göstermiş olduğu başarıdan dolayı plaket takdim edildi.

Ödül töreninin ardından sahneye çıkan Aleyna Tilki ile eğlenceli dakikaların ilk startı verildi. İlk olarak büyük çıkış yaptığı Cevapsız Çınlama parçası ile kalabalığın karşısına çıkan Aleyna Tilki, performansı ile herkesi kendine hayran bıraktı.

Denizli ve ilçelerinden gelen vatandaşlar ile oluşan büyük kalabalık Aleyna Tilki’nin ardından sahne alan sevilen isim Emre Aydın söylediği şarkılarla halkı coşturdu.

Aleyna Tilki ve Emre Aydın’a Sarayköy’ü temsilen “Efe heykeli” veren Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “Milli Mücadele’ye katılışımızın 98. yıldönümü ve bu yıl 13.’sünü kutladığımız Tarım ve Kültür Festivalimiz dolu dolu geçti. Farklı etkinliklere ev sahipliği yaptığımız festivalimiz başından sonuna kadar yoğun bir ilgi ile karşılaştı. Bu yıl ilk kez ilçemizde düzenlediğimiz off road oyunlarını büyük bir katılım ile gerçekleştirdik. Gelecek senelerde bu yıldan ders alarak eksik kalanlarımız varsa onları tamamlayarak tekrar yapmak istiyoruz” dedi.

Sarayköy’de Aleyna Tilki ve Emre Aydın’ı ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirten Başkan Özbaş, “İlçemizde son zamanlarda sesi ve yeteneği ile ses getiren Aleyna Tilki’yi diğer yandan Türkiye’nin en kibar ve en iyi sanatçılarından biri olan Emre Aydın’ı ağırlamaktan mutluluk duyuyorum. Bizleri bu güzel günümüzde yalnız bırakmayan Denizli ve Sarayköy halkına teşekkür ediyorum. Denizli ve Sarayköy’ün her şeyin en iyisine layık olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı