Hayvancılığın bereketli yılı. Koyun bu kez 5’iz doğurdu - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Hayvancılığın bereketli yılı. Koyun bu kez 5’iz doğurdu

Hayvancılığın bereketli yılı. Koyun bu kez 5’iz doğurdu

Denizli’de hayvancılığın bereketli yılı. Kısa süre önce Sarayköy’de bir koyun 4’üz doğum yapmış, sahibini sevindirmişti. Bu kez de Çal’da Gökhan Süren’e ait koyun tek seferde 5 kuzu dünyaya getirdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 23 Ekim 2020 Cuma, 11:45

Hayvancılık ile ilgili ilginç doğum haberleri gelmeye devam ediyor. 3 gün önce Sarayköy’de bir koyun 4 kuzu dünyaya getirmiş ve sahibini sevindirmişti. Bu kez Çal’dan 5’iz doğum haberi geldi.

Çal’da hobi olarak hayvancılık yapan Gökhan Süren’in beslediği koyunların biri beşiz doğum yaptı. Koyunun 5 kuzu dünyaya getirmesine sevinen Süren, daha önce de böyle bir olaya şahit olduğunu belirtti.

Hobi olarak başladığı hayvancılıkta beslediği koyunların genellikle iki ya da üç kuzu dünyaya getirebildiğini belirten Süren, “5’iz doğum bizi çok sevindirdi. Ancak, kuzulardan biri yaklaşık isi saat sonra telef oldu. Anne 4 kuzuyu beslemekte zorlanıyor. Bu nedenle diğer koyunlardan süt sağıp, kuzulara biberonla içiriyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı