Sarayköy kapalı pazar yeri tam not aldı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Sarayköy kapalı pazar yeri tam not aldı

Sarayköy kapalı pazar yeri tam not aldı

Sarayköy Belediyesi Kapalı Pazar Yeri’nin ilçede hizmete açıldığı 3’üncü yılında kapalı pazar yerinde satış yapan esnaflar artık tezgah ve çadırlarını kurmak için erkenden gelmediklerini, kışın yağmurdan, yazın ise sıcaktan korunduklarını belirterek satış yapmanın keyfini yaşadıklarını dile getirdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 26 Şubat 2021 Cuma, 12:01

Sarayköy’de 2018 yılında vatandaşların hizmetine açılan 8 bin 500 metrekare alanıyla Denizli’nin en büyük kapalı pazar yeri olma özelliğini taşıyan Sarayköy Belediyesi Kapalı Pazar Yeri ilçedeki 3’üncü yılını doldurdu.

Sokak aralarında kurulan pazarın ortadan kaldırılarak yerine daha modern pazar yerinin inşa edildiği ilçede esnaflık yapan vatandaşlar kapalı pazar yerinin inşa edilmesinin ardından tezgahlarının üzerini kapattıkları çadırları satın almaktan kurtulduklarını, kışın yağan yağmurda ıslanmadıklarını, yazın ise sıcaktan korunarak hijyenik bir alanda satış yapmanın keyfini yaşadıklarını belirtti.
Sarayköy Belediyesi Kapalı Pazar Yeri ile birçok zorluktan kurtulduklarını belirten esnaflar, şunları kaydetti:

Sevil Bilgiç: “Pazar yeri açık alandayken de Sarayköy’de esnaflık yapıyordum. Yağmurda, çamurda çok rezil oluyorduk. Allah razı olsun Belediye Başkanımız Ahmet Necati Özbaş’tan bizim için çok güzel bir alan oluşturdu. Bütün esnaflar memnun. Yazın sıcaktan, kışın yağmur ve çamurdan kurtulduk. Temiz, hijyenik bir ortam her şey daha güzel oldu.“

Mesut Bilgiç: “Ben 30 yıldır Sarayköy pazarına geliyorum. Daha önce açık alandaydım. Yağmurda, karda, kışta çok rezil oluyorduk. Şuan çok memnunum Başkanıma çok teşekkür ederim. Başka açık pazarlara gidiyoruz, hiç memnun değilim. Bu anlamda Sarayköy Belediyesi harika. Çok teşekkür ederiz.”

Canan Demirci: “Eski alanda satış yaptığımız zamanlarda yağmur yağdığında her yerimiz ıslanıyordu. Yazın çok sıcak oluyordu, etkileniyorduk. Mallarımız da güneş görüp zarara uğruyordu. Eskiden çadır kuruyorduk. Şimdi hiçbir şey kurmamıza gerek kalmıyor. Daha rahatız. En azından yaş yok, sıcak yok. Her şey daha güzel.“
Süleyman Çakmak: “12 senedir Sarayköy’de esnaflık yapıyorum. Eskiden sabahları bir saat erken gelip çadır kurmak ve yer hazırlamak ile uğraşıyorduk. Artık yerimiz hazır oluyor. Rüzgar ve fırtınada zarara uğramıyoruz. Eskiye göre her şeyimiz rahat. Kötü hava koşullarında tekrar çadır toplama sorunumuz olmuyor. Eskiden çadırımız yırtılacak endişesi oluyordu. Yırtılınca da 500 ila 600 lira arasında çadıra para vermek zorunda kalıyorduk. Şimdi para verilecek çadıra ihtiyaç duymuyoruz. Ayrıca müşterilerin başına çadır ya da çadırı tutturduğumuz sırık düştü diye endişelenmiyoruz. Şimdi sadece satışımızı düşünüyoruz. Eskiye göre gayet rahatız. Keşke çok önceden yapılsaydı.”

Hülya Solak: “Burası çok iyi oldu. Açık alanda yağmurda ıslanıyorduk. Buradan çok memnunuz.”

Ayhan Akkaş: “Burada yağış yok, soğuk çok fazla olmuyor. Diğer alanda çadır veya şemsiye kurmak zorunda kalıyorduk. Artık o dertten kurtulduk.”

Gülcihan Akkaş: “Açık alanda soğuk, yağmur sıkıntımız oluyordu. Şimdi çok rahatsız sadece satış yapmak ile uğraşıyoruz. Ne yer kurma derdimiz oluyor ne de sabah erken gelme sıkıntımız var. Burası bize çok iyi geliyor.”

Yorumlar

fatma   -  Bağlantı 1 Mart 2021, 13:37

Gören mi var aylardır pazara çıkamıyoruz ,biz çalışanlar işten gelinceye kadar toparlanıp gidiyorlar ışıklandırma ve kapalı alan niye yapıldı pazarcılar bu durumlarda akşamları kalmayacaklarsa ???

Arif Nitelik   -  Bağlantı 28 Şubat 2021, 12:04

Kapalı alan iyide, arabası ile Sarayköy dışarıdan gelenler için otopark yok. Her zamanki gibi belediye yarım iş yapmış.

Hüseyin   -  Bağlantı 27 Şubat 2021, 01:34

fiyat etiketi yazma zorunluluğu bitti de bizim haberimiz mi yok ? zabıtalar görevini yapmıyor parayı toplayıp ortadan kayboluyor kimse tezgaha ürün fiyatı etiketi yazmıyor nasıl iştir bu? fiyat etiketi kanunu yokmu?

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı