Sarayköy Vefa Sosyal Destek Grubu görevde - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Sarayköy Vefa Sosyal Destek Grubu görevde

Sarayköy Vefa Sosyal Destek Grubu görevde

Sarayköy’de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üstü vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması için oluşturulan “Sarayköy Vefa Sosyal Destek Grubu” göreve başladı. Ekipler, ilçedeki 65 yaş ve üzeri vatandaşların kapısını çaldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 23 Mart 2020 Pazartesi, 11:00

İçişleri Bakanlığı’nın aldığı kararla 65 yaş üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunanların ikametlerinden ayrılmasının kısıtlanması üzerine Sarayköy Kaymakamlığı tarafından “Sarayköy Vefa Sosyal Destek Grubu” oluşturuldu.

Grubun paydaşlarında ise Sarayköy Kaymakamlığı, Sarayköy Belediyesi, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Sağlık Müdürlüğü ve ilçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yer aldı.

24 saat boyunca 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların hizmetinde olacak olan Sarayköy Vefa Sosyal Destek Grubu ekipleri, 112, 155 ve 156 numaralı telefonları arayarak yardım talebinde bulunacak vatandaşların acil ihtiyaçlarını karşılayacak.

Sarayköy Vefa Sosyal Destek Grubu olarak göreve başlayan ekipler öncelikle herhangi bir talep olmadan ilçedeki 65 yaş ve üzeri vatandaşların evlerini ziyaret ederek ihtiyaçlarını ve isteklerini not etti. Ardından alışveriş yapan ekipler vatandaşlara istekleri olan gıdaları ve diğer ürünlerini teslim etti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı