Sarayköylü sanatçı Sakin Künar’ın eserleri dillerde - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Sarayköylü sanatçı Sakin Künar’ın eserleri dillerde

Sarayköylü sanatçı Sakin Künar’ın eserleri dillerde

Sarayköylü sanatçı 49 yaşındaki Sakin Künar’ın besteleri, reyting rekorları kıran dizilerde söyleniyor, ünlü sanatçılar tarafından seslendiriliyor. Doğup büyüdüğü Sarayköy’ü ziyaret eden Künar, 2 katlı bir kerpiç evde başlayan hayallerinin İstanbul’a kadar ulaştığını belirterek, müziği çok sevdiğini ve hayatının bir parçası olduğunu söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 14 Ocak 2020 Salı, 11:35

Sanatçı Sakin Künar, 1992 yılında ayrıldığı Sarayköy’ün Bala Mahallesi Türbe Caddesi’ndeki doğup büyüdüğü 2 katlı kerpiç evini ziyaret etti.

Ziyarette duygusal anlar yaşayan, anılarını tazeleyen Künar, müzik ile iç içe geçen çocukluk yıllarında kurduğu gelecek hayallerinin tamamında müziğin olduğunu belirtti, hayallerini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.

İstanbul’da yaşamını sürdüren evli ve 2 çocuk babası Künar, beste, aranje ve müzik yönetmenliği yapıyor. Türkiye’nin usta ses sanatçılarından Bülent Ersoy ve Seda Sayan’ın orkestralarında yer alan Künar, bestelerini birçok sanatçıya verdiğini, bunlardan bir tanesinin de halk müziği sanatçısı Zara olduğunu ifade etti.

DİZİ MÜZİKLERİNİ YAPIYOR
Reyting rekorları kıran Avlu ve Çukur dizilerinde de şarkılarının yer aldığını ifade eden Künar, “1971 yılında Sarayköy’de doğdum. İlkokul ve ortaokulu Sarayköy’de tamamladım. Daha sonra Denizli Belediye Konservatuvarı’nda Türk Halk Müziği eğitimleri aldım. Çocukluğumda başlayan bir müzik sevdam vardı. Bunu işime, geleceğime taşımak istedim ve müzisyen oldum. Askerlikten sonra sahne yaşantım başladı. 20 yıla yakın birçok ünlü isim ile çalıştım. Gökhan Güney, Seyfi Doğanay, Ömer Danış, Seda Sayan ve Bülent Ersoy’un orkestralarında yer aldım. Kendi müzikal çalışmalarım da devam etti. Beste çalışmalarım başladı. Popstar Alaturka Beste yarışmasında 3 bin şarkı içerisinde ‘Nisan Bir Şakası’ isimli bestem birinci oldu. 2009 yılında kendi solo albümümü yaptım. İçerisinde 10 şarkı yer alan, söz ve besteleri bana ait olan Rıhtımdaki Martılar isimli bir albüm çıkardım” dedi.

Bestelerini Türkiye’nin ünlü sanatçılarının seslendirdiğini belirten Künar, “Zara, Mehmet Yakar, Umut Yılmaz, Tülay Tünay gibi sanatçılar eserlerimi seslendirdi” diye konuştu.

Müzik yönetmeni olarak da çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Künar, “Dizi ve film müzikleri de yapıyorum. Avlu dizisinin 6. bölümünde şarkım yayınlandı. Nurgül Yeşilçay, Mert Fırat, İlyas Salman, Vildan Atasever oynadığı Gece filminin müziklerini ben yaptım. Nasıl mimar, mühendis inşaatı sıfırdan yapıyorsa biz de müziği sıfırdan temelinden alıp yapıyoruz. İşimi seviyorum” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı