Serinhisar'da vatandaşa kurban kesim kursu verildi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Serinhisar’da vatandaşa kurban kesim kursu verildi

Serinhisar’da vatandaşa kurban kesim kursu verildi

Serinhisar’da kurban kesim kursu tamamlandı. Küçükbaş ve büyükbaş hayvan kesimi konusunda açılan kursa 19 yaşından gün alan 13 kişi katıldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 10 Ağustos 2018 Cuma, 11:44

Serinhisar da Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, Serinhisar İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Serinhisar İlçe Müftülüğü işbirliğinde düzenlenen ‘Kurban Kesim Elemanı’ kursu sona erdi.

Kurban Bayramı öncesinde küçükbaş ve büyükbaş hayvan kesimi konusunda açılan kursa 19 yaşından gün alan 13 kişi katıldı. Kursta, katılımcılara teorik eğitimin yanı sıra uygulamalı eğitim de verildi. Kursun her aşamasında yapılması gerekenler iş güvenliği uzmanı, müftülük görevlisi ve veteriner hekim tarafından kursiyerlere detaylı olarak anlatıldı. Uygulamalı olarak mezbahanede yetkili kasaplar tarafından bir büyükbaş hayvan ve bir de küçükbaş hayvan kesimi de yapıldı.

Serinhisar İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü veteriner hekimi Halil PERAL tarafından tüm kursiyerlere Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından hazırlanan ‘Kurban Rehberi’ kitabı hediye edildi.

Kursiyerler kursun düzenlenmesinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, kursta emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı