REKLAMI GEÇ

Serinhisar 112 Acil Sağlık İstasyonu hizmete girdi

Serinhisar 112 Acil Sağlık İstasyonu hizmete girdi

Hayırsever işadamı Mehmet Atik tarafından yaptırılan Serinhisar 1 Nolu 112 Acil Sağlık İstasyonu’nun açılışı törenle gerçekleştirildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 15 Şubat 2019 Cuma, 17:40

Acil sağlık istasyonunun açılışı için düzenlenen törene Vali Hasan Karahan, AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Serinhisar Kaymakamı Oğuz Şenlik, Serinhisar Belediye Başkanı Mehmet Kobaş, Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, sağlık çalışanları ve vatandaşlar katıldı.


Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk davetlilere seslendi. Denizli’de 33 Acil Sağlık İstasyonu’nda 478 personel ve 104 ambulansla Acil Sağlık Hizmetlerini sunduklarını belirten Öztürk, “Bugün il olarak vakaya ulaşma süremiz ve 4 dakika 18 saniye olup gerçekten çok iyi düzeydedir. Kırsalda ise 12 dakika 22 saniye ile Türkiye genelinde çok iyi yerde olduğumuzu söylemek mümkün. Tabi burada özveriyle çalışan sağlık personellerimizi unutmamak lazım. 478 çok kıymetli arkadaşım sahada kesintisiz sizlere sağlık hizmeti sunuyor” dedi.

Denizli Milletvekili Şahin Tin de sağlığın önemine dikkat çeketer; “Allah hiç kimsenin başına dert vermesin ama çok acil bir olay olduğunda vatandaşımızı hastaneye yetiştirmek için ya da acil müdahale etmek için Serinhisar’da 112 Acil Sağlık İstasyonunun olması çok değerli. Bu anlamda ben Serinhisarlı kardeşlerimi çok şanslı buluyor, bu istasyonun ilçeye hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Serinhisar Belediye Başkanı Mehmet Kobaş arsayı tahsis etti, Hayırseverimiz Mehmet Atik binanın yapımını üstlendi. Sağlık Müdürümüz Berna Öztürk titiz bir çalışma ve çok hızlı bir şekilde bu istasyonu hayata geçirdi. Hepsine çok teşekkür ediyorum. Ayrıca Valimiz Hasan Karahan’a 112 Acil Sağlık İstasyonu’nun bir an önce bitmesi için gösterdiği gayreti için teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Hasan Karahan da; “Son yıllarda sağlıkta Türkiye bir devrim yaptı. Bunu bütün dünya biliyor hatta bunu nasıl yaptınız diye gelip soranlar oluyor. Gerçekten 20-30 yıl önce bu imkanlarınız olacak deseler inanamazdık. Türkiye’nin sağlık konusunda bu kadar kolay ulaşılabilir, bu kadar rahat imkanlara kavuşabileceğimizi inanmıyorduk. Bir vakaya 4 dakikada ulaşabiliyorsak bu dünyada ulaşılması zor bir başarıdır. Sağlık teşkilatımızı tebrik ediyorum. Milletimiz ve devletimiz bir olunca aynı amaca aynı hedefe doğru yürüyünce altından kalkamayacağımız hiçbir şey yok. Hayırsever iş adamı Mehmet Atik’e ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Hayırsever Mehmet Atik ve Serinhisar Belediye Başkanı Mehmet Kobaş’a katkılarından dolayı plaket verildi, kurdele kesilerek 112 Acil Sağlık İstasyonu hizmete açıldı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı