REKLAMI GEÇ

Tavas Meydanı’na 15 Temmuz’da 15 bayrak dikildi, demokrasi şarkıları söylendi

Tavas Meydanı’na 15 Temmuz’da 15 bayrak dikildi, demokrasi şarkıları söylendi

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri Tavas’ta da coşku ve heyecanla gerçekleştirildi, Tavas Meydanı’na 15 Temmuz anısına 15 bayrak dikildi. Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, “Hiçbir ulusun yapamayacağı kitlesel direnişi gerçekleştirerek milli iradesine, hukukuna ve namusuna sahip çıkan halkımızı bir kez daha kutluyorum” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 17 Temmuz 2017 Pazartesi, 15:59

Hain darbe teşebbüsünün birinci yıldönümünde tüm yurt genelinde olduğu gibi Tavas’ta da demokrasi nöbeti tutuldu, demokrasi şarkıları söylendi.

Tavas Kaymakamlığı ve Tavas Belediyesi tarafından organize edilen etkinlikte Tavas Meydanı’na 15 dev Türk bayrağı dikildi.

Tavas, 15 Temmuz gecesi uyumadı. Halk demokrasiye olan bağlılığını, darbe karşıtlığını bir kez daha gösterdi.

Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, “Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan çağrı üzerine demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkma adına meydanlara çıktık. Bu millet, vatan denince nasıl top yekün birlik içinde, bütün olmayı tüm dünyaya gösterdi. Hiçbir ulusun yapamayacağı kitlesel direnişi gerçekleştirerek milli iradesine, hukukuna ve namusuna sahip çıktı. 15 Temmuz ihanetini haber aldığımız ilk saatten itibaren görev yerlerimizde vatanımızı koruma sevdasıyla hazır bulunduk. Şimdi de ilk günkü yürekle burada 249 şehidimize ve 2196 gazimize, minnetimizi ve şükranlarımızı sunuyoruz. Asırlar boyunca birlik ve beraberlik içinde olan bir milletin evladı olarak söylüyorum ki hiçbir güç, hiçbir dış mihrak Yüce Türk Milletini diz çöktüremeyecektir” dedi.

Tavas’ta 15 Temmuz Şehit ve Gazileri anısına düzenlenen resim sergisi gezildi. Vatandaşlar ve protokol anı defterine duygu ve düşüncelerini yazdı.

Kuran-ı Kerim okundu. Hatim duaları yapıldı.

Sinevizyon gösterileriyle 15 Temmuz ruhu alandaki kalabalığa hissettirildi. Salaların okunmasıyla hareketlenen duygular, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasının canlı verilmesiyle doruğa ulaştı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

TavasSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
14 Haziran 2024 Cuma 16 37Rüzgarlı
15 Haziran 2024 Cumartesi 14 31Az Bulutlu
16 Haziran 2024 Pazar 13 35Sıcak
17 Haziran 2024 Pazartesi 15 36Sıcak
18 Haziran 2024 Salı 16 36Sıcak