Tavas Meydanı’na 15 Temmuz’da 15 bayrak dikildi, demokrasi şarkıları söylendi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Tavas Meydanı’na 15 Temmuz’da 15 bayrak dikildi, demokrasi şarkıları söylendi

Tavas Meydanı’na 15 Temmuz’da 15 bayrak dikildi, demokrasi şarkıları söylendi

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri Tavas’ta da coşku ve heyecanla gerçekleştirildi, Tavas Meydanı’na 15 Temmuz anısına 15 bayrak dikildi. Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, “Hiçbir ulusun yapamayacağı kitlesel direnişi gerçekleştirerek milli iradesine, hukukuna ve namusuna sahip çıkan halkımızı bir kez daha kutluyorum” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 17 Temmuz 2017 Pazartesi, 15:59

Hain darbe teşebbüsünün birinci yıldönümünde tüm yurt genelinde olduğu gibi Tavas’ta da demokrasi nöbeti tutuldu, demokrasi şarkıları söylendi.

Tavas Kaymakamlığı ve Tavas Belediyesi tarafından organize edilen etkinlikte Tavas Meydanı’na 15 dev Türk bayrağı dikildi.

Tavas, 15 Temmuz gecesi uyumadı. Halk demokrasiye olan bağlılığını, darbe karşıtlığını bir kez daha gösterdi.

Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, “Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan çağrı üzerine demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkma adına meydanlara çıktık. Bu millet, vatan denince nasıl top yekün birlik içinde, bütün olmayı tüm dünyaya gösterdi. Hiçbir ulusun yapamayacağı kitlesel direnişi gerçekleştirerek milli iradesine, hukukuna ve namusuna sahip çıktı. 15 Temmuz ihanetini haber aldığımız ilk saatten itibaren görev yerlerimizde vatanımızı koruma sevdasıyla hazır bulunduk. Şimdi de ilk günkü yürekle burada 249 şehidimize ve 2196 gazimize, minnetimizi ve şükranlarımızı sunuyoruz. Asırlar boyunca birlik ve beraberlik içinde olan bir milletin evladı olarak söylüyorum ki hiçbir güç, hiçbir dış mihrak Yüce Türk Milletini diz çöktüremeyecektir” dedi.

Tavas’ta 15 Temmuz Şehit ve Gazileri anısına düzenlenen resim sergisi gezildi. Vatandaşlar ve protokol anı defterine duygu ve düşüncelerini yazdı.

Kuran-ı Kerim okundu. Hatim duaları yapıldı.

Sinevizyon gösterileriyle 15 Temmuz ruhu alandaki kalabalığa hissettirildi. Salaların okunmasıyla hareketlenen duygular, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasının canlı verilmesiyle doruğa ulaştı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Belediye Başkanı

Hüseyin İnamlık

Tavas Belediye Başkanı

Hava Durumu

TavasSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
23 Mayıs 2022 Pazartesi 8 24Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
24 Mayıs 2022 Salı 9 26Parçalı Bulutlu
25 Mayıs 2022 Çarşamba 10 28Parçalı Bulutlu
26 Mayıs 2022 Perşembe 11 30Parçalı Bulutlu
27 Mayıs 2022 Cuma 13 32Parçalı Bulutlu