Destekçi kurumlar Tavas için buluştu - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Destekçi kurumlar Tavas için buluştu

Destekçi kurumlar Tavas için buluştu

TKDK, KOSGEB, GEKA, Bilim ve Sanayi, Tarım ve Hayvancılık kurumlarının müdürleri tavas’ta bir araya geldi. Toplantıda girişimciliğin desteklenmesine yönelik bilgilendirme yapıldı. Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, “Dünyaya nasıl entegre olabiliriz? Gelişmelere nasıl ayak uydurabiliriz bunun arayışı içerisindeyiz” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 2 Kasım 2017 Perşembe, 13:11

Tavas’ta üretimde verimliliğin artırılması ve girişimciliğin desteklenmesine yönelik devlet destekleri tanıtım ve bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Ziraat Odası Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıya, Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, Denizli Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Sefa Gökalp, Denizli Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Erkan Türkeli, KOSGEB Müdürü Mahmut Oğuz Kılınç, TKDK Denizli İl Koordinatörü Murat Kar, GEKA İl Sorumlusu İrfan Sezgin, Tavas Ziraat Odası Başkanı Orhan Akyol ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Denizli Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Sefa Gökalp moderatörlüğünde gerçekleşen bilgilendirme toplantısında konuşan Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, “Bugün burada Denizli’de yatırımcılarımıza hibe ve bilgi desteği sağlayan beş önemli kurumu bir araya getirmenin sevincini yaşıyoruz. Öncelikle TKDK, KOSGEB, GEKA, Bilim ve Sanayi, Tarım ve Hayvancılık kurumlarımızın tüm müdürlerine katılım ve desteklerinden dolayı yürekten teşekkür ediyorum. Paydaşlarımızla birlikte, üretimde verimliliğin artırılması ve girişimciliğin desteklenmesine yönelik devlet destekleri tanıtım ve bilgilendirme toplantısı gerçekleştiriyoruz. Üreticilerimizle konunun asıl paydaşlarını bir araya getirdik. Çünkü dünya durmadan gelişen ve büyüyen bilgi ve üretimle ilerliyor, dönüşüyor. Bu toplantının gerçekleşme amacı da paydaşlarımızla fikir alışverişi yaparak üreticimize nasıl faydalı olabiliriz. Dünyaya nasıl entegre olabiliriz? Gelişmelere nasıl ayak uydurabiliriz bunun arayışı içerisindeyiz. Belediye olarak girişimcilik kurslarıyla vatandaşlarımıza destek oluyor, onların daha bilinçli bir şekilde iş hayatına atılmaları konusunda gerekli donanıma sahip olmalarını sağlıyoruz. ‘Yatırımcı Dostu Tavas’ projemizle yatırımcılara çağrıda bulunduk. Çağrımız üzerine yatırımcı bir kardeşimiz bölgemize gelerek 120 büyük baş hayvan tesisi kurdu. Türkiye’de sayılı olan robotik sağım sistemiyle bir ilke imza attı. Bölgemiz tarıma bakan yönüyle, hayvancılığa bakan yönüyle zengin bir yapıya sahip olduğu için bu tür toplantıların gerekli olduğunu düşünerek ilgili birimlerimizle vatandaşlarımızı buluşturduk. Toplantımızın hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Toplantı katılımcıların bilgilendirme konuşmalarından sonra soru-cevap şeklinde son buldu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

TavasSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
8 Nisan 2020 Çarşamba 5 15Hafif Sağanak Yağışlı
9 Nisan 2020 Perşembe 6 15Hafif Sağanak Yağışlı
10 Nisan 2020 Cuma 3 17Parçalı Bulutlu
11 Nisan 2020 Cumartesi 3 18Az Bulutlu
12 Nisan 2020 Pazar 5 20Az Bulutlu