İnsan boyu kabak - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

İnsan boyu kabak

İnsan boyu kabak

Tavas’ta, çiftçi Kadir Ergil’in yetiştirdiği 1 metre 75 santimetre uzunluğundaki kabak ilgi çekti. Yaktin cinsi kabakların uzunluğunun 2 metreye kadar ulaşabildiğini söyleyen Ergil, mahalle sakinlerinin dev kabağı görünce şaşkınlıklarını gizleyemediğini söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 15 Ağustos 2014 Cuma, 09:39

Hüseyin BAYBARS/TAVAS (Denizli), (DHA)

Tavas’a bağlı Kızılcabölük Mahallesi’nde 75 yaşındaki Kadir Ergil’in evinin bahçesinde yetiştirdiği dev kabaklar dikkat çekti. Tohumları geçen yıl Isparta’dan sipariş edilen Yaktin cinsi kabakların günden güne uzayan boyları görenleri şaşkına çevirdi. Ergil’in ektiği kabakların en kısa olanını 1 metre, en uzununun 1.75 metre olması mahalle sakinlerini de şaşırttı.

Kabakların mahalle halkından yoğun ilgi gördüğünü, fotoğraf çektirdiklerini söyleyen Kadir Ergil, kabakların herbirinin ağırlığının 15-20 kilo arasında değiştiğini söyledi. Dev kabakla fotoğraf çektiren Kızılcabölük Mahallesi Muhtarı Enver Tepeeri, “Bunca yıl tarımla, bağ bahçe ile uğraştım ama böyle bir kabak görmedim. İlk kez görüyorum, hayretler içindeyim. Benim boyum 1.75 Kabağın boyuna benim boyumla aynı. Çok şaşırdım” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Belediye Başkanı

Hüseyin İnamlık

Tavas Belediye Başkanı

Hava Durumu

TavasSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
29 Ocak 2022 Cumartesi -9 5Çok Bulutlu
30 Ocak 2022 Pazar -3 7Çok Bulutlu
31 Ocak 2022 Pazartesi 0 3Kar Yağışlı
1 Şubat 2022 Salı -9 7Yağmurlu
2 Şubat 2022 Çarşamba 3 6Yağmurlu