Tavas Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi hizmete girdi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Tavas Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi hizmete girdi

Tavas Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi hizmete girdi

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin kent merkezi ve 4 ilçede yaptığı 7 kapalı yüzme havuzu ve spor kompleksinden biri olan Tavas Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi hizmet vermeye başladı. Vatandaşlar ilk günden komplekse yoğun ilgi gösterirken, geleceğin sporcularının bu tesislerde yetişeceğine vurgu yapıldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 18 Temmuz 2018 Çarşamba, 15:20

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin kent merkezi ile Tavas, Acıpayam, Çivril ve Honaz’da hayata geçirdiği 7 kapalı yüzme havuzu ve spor komplesinden biri olan Tavas Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi hizmet vermeye başladı.

13 bin 720 metrekare alanına sahip Tavas Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi’nde 1 adet yarı olimpik yüzme havuzu, 1 adet eğitim havuzu bulunuyor. 2 adet çok amaçlı salon, kafeterya, idari alan, 2 antrenör odası, doktor odası, 2 adet soyunma odası ve izleyici tribününün yer aldığı dev komplekste yüzme sporunun yanında farklı spor dallarının da yapılacağı 1 adet halı saha, 2 adet basketbol sahası, 2 adet badminton sahası, 1 adet tenis kortu ve yürüyüş parkuru da bulunuyor.

Hizmete giren tesisin ilk gününde başta yüzme olmak üzere dev komplekse yoğun ilgi gösteren vatandaşlar sıcak havada ilçenin ilk kapalı yüzme havuzunda yüzmenin keyfini çıkardı. Çocuklar ve velileri kendilerine gösterilen ilgi ve hizmetten duydukları memnuniyeti dile getirerek Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a teşekkür etti.

“TÜM İMKANLARIMIZI SEFERBER EDİYORUZ“
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, bu güzel kompleksi Tavas ve Denizli’ye kazandırmanın mutluluğunu hep beraber yaşadıklarını söyledi. Başkan Osman Zolan, “Sağlıklı nesillerin yetişebilmesi ve her yaştan vatandaşımızın spor yapabilmesi için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. 7’den 70’e tüm vatandaşlarımız burada spor yapacak, sevdikleri ile birlikte çok güzel vakit geçirecek” dedi. Geleceğin sporcularının bu spor tesislerinde yetişeceğini, bunun yanında çocukların ve gençlerin tehlikeli sular yerine eğitimcilerin eşliğinde modern tesislerde yüzme öğreneceğine dikkati çeken Başkan Osman Zolan, “Çocuklarımıza ve gençlerimize bu şekilde imkan verirsek eminim sevdikleri spor alanlarında çok başarılı olacaklardır. Yeteneği keşfedilen çocuklarımız geleceğin şampiyonları olacaktır. Denizlimize ve Tavasımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

VATANDAŞLARDAN TEŞEKKÜR


Yüzme Antrenörü Aslı Kozalı: “Tesisimiz ilk günden yoğun talep aldı. Öncelikle Başkanımıza teşekkür ediyorum. Bu ve benzeri modern tesislerin ilçelerimize çok yararı olacak. Belki Tavas’tan geleceğin sporcularını yetiştireceğiz. Umutluyuz bu konuda.”

Ahmet Çelebi (63): “Başkanımıza çok teşekkür ederiz. Memleketimizde önemli bir eksiklikti. Hayırlı olsun. Hizmetlerini aynı bu titizlikte devamını bekliyoruz. Çok memnunuz, bütün halk memnun teşekkür ederiz.”

Hatice Burunsuz (65): “3 torunumu getirdim. Çok faydalı bir yer. Gelecekte yüzme öğrenmek çok iyi olacak. Tavas’ta bizim için çok iyi oldu.Yapanlardan Allah razı olsun.”

Berkay Basmacı (13): “Çok güzel bir yer, hem yüzme öğreniyor hem de arkadaş ediniyoruz. Çok eğlenceli bir yer. Bu havuzu açtığı için tüm çocuklar adına Osman Zolan Başkanımıza çok teşekkür ederim.”

İrem Nur Öpke (12): “Burada olmak çok güzel bir duygu, yeni arkadaşlar ediniyoruz. Yüzmeyi öğreniyoruz. Buraya herkes gelsin, hem yüzme öğrenip hem de yeni arkadaş edinebilirler. Osman Zolan Başkanımıza çok teşekkür ediyorum.”

Hayrünnisa Beyru (9): “Burası çok güzel, çok eğlenceli. Herkes burada çok mutlu, Osman Zolan Başkanımızdan Allah razı olsun.”

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı
 

Belediye Başkanı

Turhan Veli AKYOL

Tavas Belediye Başkanı

İnsana yatırımın en değerli yatırım olduğuna inanıyoruz.

Tavas Hakkında

Doğanın eşsiz güzelliklerinin tarihin derin izleri ile buluştuğu, kültürel değerlerin birbirinden renkli gelenek ve göreneklerle bir araya geldiği köklü ve kadim bir ilçedir Tavas.

Hava Durumu

TavasSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
23 Nisan 2019 Salı 2 17Az Bulutlu
24 Nisan 2019 Çarşamba 6 19Çok Bulutlu
25 Nisan 2019 Perşembe 8 22Parçalı Bulutlu
26 Nisan 2019 Cuma 10 22Sağanak Yağışlı
27 Nisan 2019 Cumartesi 8 21Parçalı Bulutlu

Tavas Rehber

Kaymakamlık 613 10 26

İlçe Garnizon Komutanlığı 613 14 49

Belediye Başkanlığı 613 10 20

Adliye 613 10 33

Tavas Meslek Yüksek Okulu 613 11 00

Askerlik Şubesi 613 12 14

İlçe Emniyet Müdürlüğü 613 10 65

İlçe Nüfus Müdürlüğü 613 12 18

Tavas Devlet Hastanesi 613 10 27

Mahalleler

ORTA MH.

SAMANLIK MH.

YAKA MH.

YENİ MH.

AKYAR MH

AKINCILAR MH

ALPA MH.

AVDAN MH.

AYDOĞDU MH.

ALTINOVA MH.

BAHARLAR MH

BAHÇE MH.

BALKICA MH.

ÇAĞIRGAN MH.

ÇALIKÖY MH

ÇİFTLİK MH.

DAMLACIK MH

DENİZOLUK MH.

DEREAĞZI MH

DERİNKUYU MH

EBECİK MH

GARİPKÖY MH.

GÖKÇELER MH.

GÜMÜŞDERE MH.

GÜZELKÖY MH.

HIRKA MH.

HORASANLI MH.

KARAHİSAR MH

KAYACA MH.

KAYAPINAR MH

KEÇELİLER MH.

KIZILCA MH.

KIZILCABÖLÜK MH.

KOZLAR MH.

MEDET MH.

NİKFER MH.

OVACIK MH.

PINARLAR MH.

PINARLIK MH.

SARAABAT MH.

SEKİ MH.

SOFULAR MH.

SOLMAZ MH.

TEKKE MH.

ULUKENT MH.

VAKIF MH

YAHŞİLER MH

YEŞİLKÖY MH

YORGA MH.

YUKARIBOĞAZ MH