REKLAMI GEÇ

Tavas’a hayvan pazarı

Tavas’a hayvan pazarı

Tavas’ta iki yıl önce hizmete giren ancak atıl kalan canlı hayvan pazarı yeniden açıldı. Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, Kurban Bayramından sonra da pazarı açık tutacaklarını söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 12 Eylül 2014 Cuma, 15:23

Tavas’ın canlı hayvan pazarı yeniden hizmete girdi. İki yıl önce yapımı tamamlanan ancak çok talep olmadığı için çok çalışmayan pazar Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol tarafından yeniden canlandırıldı. Pazarda alışverişin tekrar başlaması nedeniyle küçük çaplı tören düzenlendi. Törene çevre ilçelerin belediye başkanları ve ilçe protokolü katıldı.

Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, küçükbaş hayvanların bulunduğu bölümlere celeplerin istediği doğrultusunda düzenlemeler yapıldığını belirtirken, “Başbakanımızın açtığı Canlı Hayvan Borsası çok güzel bir tesis. Sadece bölgemize değil, Aydın, Muğla, Burdur’a da hitap edecektir. Celeplerimizle toplantılar düzenliyoruz. Hayvanlar dezenfeksiyonla pazara geliyorlar. Hijyen koşullarda, her türlü sağlık şartlarını yerine getiriliyor. Canlı Hayvan Borsamız Denizli’deki 4. Ruhsatlı Kriterlere ve yönetmeliklere uyan Borsasıdır. Tüm hayvan üreticilerimizi buraya bekliyoruz. Burası sadece Kurban için değil, her zaman kullanılabilecek geniş bir alandır” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

TavasSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
15 Temmuz 2024 Pazartesi 16 34Az Bulutlu
16 Temmuz 2024 Salı 16 35Sıcak
17 Temmuz 2024 Çarşamba 16 36Sıcak
18 Temmuz 2024 Perşembe 18 37Sıcak
19 Temmuz 2024 Cuma 21 37Sıcak