REKLAMI GEÇ

Tavaslı çoban, sürüye dalan çakalı dron ile görüntüledi: Keçisini kurtardı

Tavaslı çoban, sürüye dalan çakalı dron ile görüntüledi: Keçisini kurtardı

Tavas’ın Kızılca Mahallesi kırsalındaki keçi sürüsüne çakal saldırdı. Çoban Kazım Gucuko, saldırı anını dron ile kaydetti. Olay; çoban için mutlu, çakal için hazin sonla bitti: Keçi kurtuldu…

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 4 Eylül 2023 Pazartesi, 13:50

Keçi çobanı Kazım Gucuko, hem sürüsünü otlatıyor hem de dron (üzerinde kamera olan küçük hava aracı) kullanımı geliştiriyor. Çobanlıkla ilgili videolar çeken Kazım, kendi sürüsüne saldıran çakalı, belgeseli aratmayacak görüntülerle kaydetti.

İHA’nın haberine göre Kazım Gucuko, çobanlık ile ilgili video çekiyordu. Bu sırada tek gezen bir çakalı fark etti. Çakalın sürüye yöneldiğini fark eden Gucuko, dron ile takip başlattı.

Çakal, etrafı bir süre izledikten sonra sürüye yaklaşmak için dere boyuna indi. Derede yürüdükten bir süre sonra çalıların içerisinde bulunan sürüye saldırdı.

Son ana kadar dron ile görüntü çekmeyi bırakmayan çoban, çakalın bir keçiyi boğazlayıp götürdüğünü görünce harekete geçti.

Dronu havada sabit bırakan Gucuko, motosikleti ile saldırı noktasına gitti. Keçisinin hareketsiz yatığını gören Gucuko, o anları cep telefonu ile kayıt altına aldı.

Bir süre başında beklediği keçi, yavaştan kıpırdamaya başladı. Ardından 30 dakika gibi bir sürede ayaklanıp yürüyen keçi, sahibini sevindirdi.

Kurdun sürüsüne pusu kurduğu anları dron kamerası ile saniye saniye görüntüleyen Gucuko, heyecan verici anları hemen sosyal medyadan paylaştı. Sosyal medyada paylaşım ve beğeni rekorları kıran videoya çok sayıda yorum yapılırken, bazı kullanıcılar görüntülerin belgeselleri aratmadığını belirtti.

Yorumlar

M. ALi ÖZHAN   -  Bağlantı 4 Eylül 2023, 16:54

brawo çok iyi yakalamışsın,
helal sana keçinide kurtarmışsın drona verdiğin para amorti etti 🙂

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

TavasSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
16 Temmuz 2024 Salı 16 35Sıcak
17 Temmuz 2024 Çarşamba 18 36Sıcak
18 Temmuz 2024 Perşembe 19 37Sıcak
19 Temmuz 2024 Cuma 20 37Sıcak
20 Temmuz 2024 Cumartesi 20 38Sıcak