Tavas’ta 20 kişiye işaret dili sertifikası - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Tavas’ta 20 kişiye işaret dili sertifikası

Tavas’ta 20 kişiye işaret dili sertifikası

Tavas Halk Eğitim Merkezi’nde ilk kez açılanna katılan 20 kursiyer 120 saatlik eğitimin ardından sertifikalarını aldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 17 Ağustos 2015 Pazartesi, 13:19

Tavas Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Fışkınlı, Tavas Belediyesi ile işbirliği yaparak düzenledikleri kursun Sait Kalaycıoğlu Orta Okulu’nda verildiğini, 120 saat süreli kursa 20 kursiyerin katıldığını ve kursun bitiminde kursiyerlere sertifika verildiğini belirtti.

Fışkınlı, Tavas’ta ilk kez gerçekleştirilen kursu işitme engellilerin sesi olabilmek, onların kelimeleri, duyguları, şarkıları, sevinçleri ve hüzünleri olabilmek, engelsizler olarak işitme engelli bireylerle daha iyi iletişim kurmalarını sağlamak amacı ile düzenlediklerini ifade etti.

Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol da, işitme engellilerin karşılaştığı birçok sorunun temelinde engelsiz insanların onlarla iletişim kuramamasının yattığını kaydederek, “Aramızdaki engel ses. Bu engeli kaldırmanın ve iletişim kurabilmenin yolu ise işaret dili. MEB onaylı kursu bitirenler, işitme engelli bireylerle de rahatlıkla iletişim kurabileceğinden, işaret dili tercümanlığı sertifikası almaya hak kazanıyorlar. Belediyelerde, Milli Eğitimde, Müftülüklerde, Bankalarda, Adliyelerde, Hastanelerde, ve daha birçok işaret dili tercümanına ihtiyaç duyulan kurum ve kuruluşlarda işaret dili tercümanlığı yapabiliyorlar” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

TavasSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
21 Şubat 2020 Cuma 1 8Yağmurlu
22 Şubat 2020 Cumartesi 0 6Karla Karışık Yağmurlu
23 Şubat 2020 Pazar -1 10Çok Bulutlu
24 Şubat 2020 Pazartesi -2 13Parçalı Bulutlu
25 Şubat 2020 Salı -2 7Az Bulutlu