Tavas’ta tarım devrimi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Tavas’ta tarım devrimi

Tavas’ta tarım devrimi

Tavas Belediyesi’nin katkıları, çiftçilerin girişimciliğiyle ilçede sürekli artan ürün çeşitliliği memnun ediyor. Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, Tavas Ovası’na indi, ürün çeşitliliğini yerinde inceledi. Başkan Akyol, Tavas, Kale ve Beyağaç’ı birleştirecek birlik kurmak istediklerini söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 29 Mart 2018 Perşembe, 13:27

Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol’un üzerinde önemle durduğu ve her türlü desteği verdiği Tavas’ta tarım devrimi sürüyor. Başkan Akyol, 12 bin 100 m2 alanda 450 erik ağacını toprakla buluşturan çiftçi Ahmet İsen’i tarlasında ziyaret etti.

Tavas-Kale-Beyağaç sebze ve meyve üretici birliklerini kurarak 3 ilçenin üreticilerini bir araya getirmeyi hedeflendiklerini belirten Başkan Akyol, “Tabiat tüm güzelliğiyle bize merhaba diyor. Tavas Ovası çok farklı ürün desenleriyle ve farklı bölümlerle ihracatta Türkiye’de ses getiren ve söz sahibi olan bir bölge haline gelmeye başladı. Bölgenin ürün çeşitliliği konusunda uygun iklim özelliklerine sahip olması dolayısı ile ürün desenini çeşitlendirmek, üreticimizin gelir düzeyini yükseltmek ve bu konuda çiftçilerimizi bilinçlendirerek onları daha iyi ve kaliteli ürün yetiştirmeye teşvik ediyoruz. Tavas, tarım potansiyeli oldukça yüksek bir ilçemiz. Ancak bu potansiyeli sağlıklı, kaliteli ve katma değerli ürün yönetimine dönüştürmek ve bu ürünleri pazarlayabilmek de çok önemli. Tarım ve tarım ekonomisinin gelişmesi, ürün deseninin arttırılması için elimizden gelen desteği sürdüreceğiz. Amacımız her alanda olduğu gibi tarımda da inceleme ve çalışmalarda bulunarak verimliliğin artmasını sağlamaktır.
Tavas Ovası bugün karpuzuyla, kavunuyla, meyve çeşitlerindeki ayvasıyla, narıyla, ceviziyle, bademiyle, kirazıyla, eriğiyle çok geniş ürün yelpazesine sahip bir konuma geldi. Çiftçimizin her daim yanında olmaya devam edeceğiz ” dedi.

Angeleno, Friar ve Black Diamond cinsi erik üretimini yaptıklarını ifade eden üretici Ahmet İsen ise, “Bereketli olan topraklarımızdan ne eksen ne diksen fazlasıyla geri alıyorsun, 450 erik ağacımız var ve verimliliği gayet güzel. Belediye Başkanımız bizim her daim yanımızda. Hem bilgilendirme hem de birlik olma adına Tavas’ta güzel işlere hep birlikte imza atıyoruz. Devletimizin üreticiye vermiş olduğu desteklerden dolayı çok memnunuz. Tavas’a yatırım yapacak olan üreticilerimiz ve yatırımcılarımız hiç korkmadan buraya gelebilirler. Yatırımlarını Tavas’ımıza yapabilirler” dedi.

Yorumlar

Hüseyin Mercan   -  Bağlantı 29 Mart 2018, 15:10

Sayın Belediye başkanı yeni ürünleri vatandaşa deneme yaptırması elbette güzel. Ama Tavas’ın denenmiş,kalitesi test edilmiş ve getirisi garantili olan meşhur TAVAS TÜTÜNÜNÜ yaygınlaştırmaya ve üreticinin önündeki engelleri kaldırmalıdır derim.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı
 

Belediye Başkanı

Turhan Veli AKYOL

Tavas Belediye Başkanı

İnsana yatırımın en değerli yatırım olduğuna inanıyoruz.

Tavas Hakkında

Doğanın eşsiz güzelliklerinin tarihin derin izleri ile buluştuğu, kültürel değerlerin birbirinden renkli gelenek ve göreneklerle bir araya geldiği köklü ve kadim bir ilçedir Tavas.

Hava Durumu

TavasSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
22 Nisan 2019 Pazartesi -3 13Az Bulutlu
23 Nisan 2019 Salı 0 17Az Bulutlu
24 Nisan 2019 Çarşamba 6 22Çok Bulutlu
25 Nisan 2019 Perşembe 7 24Parçalı Bulutlu
26 Nisan 2019 Cuma 8 21Az Bulutlu

Tavas Rehber

Kaymakamlık 613 10 26

İlçe Garnizon Komutanlığı 613 14 49

Belediye Başkanlığı 613 10 20

Adliye 613 10 33

Tavas Meslek Yüksek Okulu 613 11 00

Askerlik Şubesi 613 12 14

İlçe Emniyet Müdürlüğü 613 10 65

İlçe Nüfus Müdürlüğü 613 12 18

Tavas Devlet Hastanesi 613 10 27

Mahalleler

ORTA MH.

SAMANLIK MH.

YAKA MH.

YENİ MH.

AKYAR MH

AKINCILAR MH

ALPA MH.

AVDAN MH.

AYDOĞDU MH.

ALTINOVA MH.

BAHARLAR MH

BAHÇE MH.

BALKICA MH.

ÇAĞIRGAN MH.

ÇALIKÖY MH

ÇİFTLİK MH.

DAMLACIK MH

DENİZOLUK MH.

DEREAĞZI MH

DERİNKUYU MH

EBECİK MH

GARİPKÖY MH.

GÖKÇELER MH.

GÜMÜŞDERE MH.

GÜZELKÖY MH.

HIRKA MH.

HORASANLI MH.

KARAHİSAR MH

KAYACA MH.

KAYAPINAR MH

KEÇELİLER MH.

KIZILCA MH.

KIZILCABÖLÜK MH.

KOZLAR MH.

MEDET MH.

NİKFER MH.

OVACIK MH.

PINARLAR MH.

PINARLIK MH.

SARAABAT MH.

SEKİ MH.

SOFULAR MH.

SOLMAZ MH.

TEKKE MH.

ULUKENT MH.

VAKIF MH

YAHŞİLER MH

YEŞİLKÖY MH

YORGA MH.

YUKARIBOĞAZ MH