Tavas’ta Toprak Bayramı kutlandı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Tavas’ta Toprak Bayramı kutlandı

Tavas’ta Toprak Bayramı kutlandı

Tavas’ta Toprak Bayramı kutlama etkinliği düzenlendi. “Toprak Can Verir,Kaybetme Yaşat” temasıyla gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında, Tavaslı başarılı çiftçilere plaket verildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 14 Haziran 2015 Pazar, 13:12

Toprak Bayramı etkinliğine, Tavas Kaymakamı Osman Varol, Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Sezgin Kutlu, Ziraat Odası Başkanı Orhan Akyol, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Nurdoğan Yaşar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan İlkhan, İlçe Emniyet Müdürü Mevlüt Çetin, vatandaşlar ve öğrencilerin katıldı.

Çiftçiyi Topraklandırma Kanunu’nun kabul edildiği 11 Haziran tarihini takip eden Pazar günü ‘Toprak Bayramı’ olarak kutlanıyor. Her yıl farklı ilçede kutlanan Toprak Bayramı etkinlikleri Bu yıl Tavas Ziraat Odası toplantı salonunda gerçekleştirildi.

denizli-tavas-toprak-bayrami-ic

Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Nurdoğan Yaşar’ın konuşmasından ve “Toprak” konulu sunu gösterisinden sonra ilçede başarılı olan çiftçilere,Tavas Kaymakamı Osman Varol ve Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol tarafından ödül ve plaketleri verildi.

Kutlama programının sonunda Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü fotoğrafçısı Murat Önüt’ün “İnsan, Toprak ve Doğa” konulu resim sergisinin açılışı yapıldı.
Ayrıca etkinliğe katılan öğrencilere çam fidanları dağıtıldı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Belediye Başkanı

Hüseyin İnamlık

Tavas Belediye Başkanı

Hava Durumu

TavasSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
25 Ekim 2021 Pazartesi 4 18Parçalı Bulutlu
26 Ekim 2021 Salı 2 19Parçalı Bulutlu
27 Ekim 2021 Çarşamba 4 20Az Bulutlu
28 Ekim 2021 Perşembe 4 21Parçalı Bulutlu
29 Ekim 2021 Cuma 7 22Parçalı Bulutlu