DOSTEK Koleji TEKNOFEST’e ilerliyor - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

DOSTEK Koleji TEKNOFEST’e ilerliyor

DOSTEK Koleji TEKNOFEST’e ilerliyor

Denizli OSB Teknik Koleji “Yeni Nesil Saha Çizgisi” projesi ile dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST 2020’de ön elemeyi geçerek ikinci aşamaya geçti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 21 Mayıs 2020 Perşembe, 13:04

Denizli OSB Teknik Koleji’nce hazırlanan “Yeni Nesil Saha Çizgisi” Projesi ön değerlendirme raporu, alanında uzman akademisyenler ve ekiplerce incelendi. Değerlendirmeler sonucunda DOSTEK takımı ön değerlendirme rapor aşamasını geçti. Türkiye genelinde 1.468 başvuru içerisinden bir sonraki aşamaya geçen DOSTEK takımı, Denizli’yi Gaziantep’te temsil etmeye hak kazandı.

Denizli OSB Teknik Koleji Müdürü Sadi Öztekin, başarıdan duydukları memnuniyeti ifade etti. Yarışmanın sonucundan umutlu olduklarını belirten Öztekin, “Bu yıl ilk kez düzenlenen Çevre ve Enerji Teknolojileri Yarışması’na danışman öğretmenimiz Süleyman Tepeli ve Tekstil Teknolojileri bölümü öğrencisi Semih Kovacı’nın hazırladığı proje ile katıldık. Hem ön eleme hem de yarışmanın ilk raporu olan ön tasarım raporunu başarılı bir şekilde geçtik. Bundan sonraki aşamada proje tasarım raporunu da geçerek finale kalma hedefindeyiz” diye konuştu.

DOSTEK takımı danışmanı Süleyman Tepeli ise, “Öğrencilerimiz gösterdikleri gayretli çalışmalar neticesinde bize bu gururu yaşattılar. İnanıyorum ki yarışma sonucunda yine aynı başarıyı gösterip okulumuzun adını bir kez daha zirveye taşıyacaklar. TEKNOFEST Yarışmaları sayesinde öğrencilerimiz farklı teknoloji dallarında aldıkları eğitimi, ülkemizin ihtiyaç duyduğu kritik teknolojiler konusunda uygulamaya koyma imkânı bulmaktadırlar. Bu açıdan dereceler elde edilsin veya edilmesin takım olarak yaptıkları çalışmalar, öğrencilerimize iyi ve kaliteli bir birey olma yolunda büyük katkı sağlayacaktır” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Harita

İletişim

Denizli Organize Sanayi Bölgesi Teknik Koleji ve Anadolu Teknik Lisesi

ADRES: Organize Sanayi Bölgesi Ali Rıza Öztürk Caddesi No: 6 Honaz / DENİZLİ

TELEFON: 0 258 269 22 85 - 0 533 033 88 33

FAX: 0 258 269 19 17

Web: http://dostekkoleji.com

Sosyal Medya Hesaplarımız