DOSTEK’ten korona mücadelesine destek - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

DOSTEK’ten korona mücadelesine destek

DOSTEK’ten korona mücadelesine destek

DOSTEK Koleji tarafından üretilen siperlik ve maskeler Sağlık Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 7 Mayıs 2020 Perşembe, 16:13

DOSTEK Koleji tarafından Covid 19 ile mücadeleye destek vermeyi sürdürüyor. 3D yazıcıyla siperlik üretimine başlayan Kolej, yaptırdığı maske makinasıyla günlük 20.000 maske üretecek kapasiteye sahip oldu. Bununla birlikte ameliyat önlükleri de üretmeye başladılar.

Sağlık İl Müdürü Berna Öztürk’ü ziyaret eden Organize Sanayi Bölge Müdürü Ahmet Taş, DOSTEK Müdürü Sadi Öztekin ve Kolej öğretmenleri, üretilen siperlik ve maskeleri teslim etti.

Son dönemlerde meslek liselerinde üretim anlamında çok büyük ilerlemeler kaydedilmeye başlandığını belirterek, “Bu üretimler bizleri çok mutlu ediyor. DOSTEK Koleji’nin bu süreçte yaptığı çalışmaları ve ürettikleri malzemeleri bizimle paylaşmaları çok sevindirici. Bunun için OSB Yönetim Kurulu’na ve DOSTEK Koleji yöneticilerine çok teşekkür ederim” dedi.

OSB Bölge Müdürü Ahmet Taş ise; “Covid 19 ülkemizde görülmeye başladıktan sonra kolejimizde okul müdürümüz ve öğretmenlerimizle birlikte hummalı bir çalışma içerisine girdik. Hem sürece destek vermek hem de öğretmen ve öğrencilerimizin mesleki anlamda kendilerini daha iyi yetiştirmeleri için maske, siperlik ve ameliyat önlüğü üretimlerine başladık. Bu konuda Yönetim Kurulumuz bizi her konuda destekliyor. Biz de Teknik Kolejimizin iyi bir öğretim ile birlikte bir üretim merkezi olması için elimizden gelen tüm gayreti sarf etmeye devam edeceğiz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Harita

İletişim

Denizli Organize Sanayi Bölgesi Teknik Koleji ve Anadolu Teknik Lisesi

ADRES: Organize Sanayi Bölgesi Ali Rıza Öztürk Caddesi No: 6 Honaz / DENİZLİ

TELEFON: 0 258 269 22 85 - 0 533 033 88 33

FAX: 0 258 269 19 17

Web: http://dostekkoleji.com

Sosyal Medya Hesaplarımız