Farabi Sağlık Koleji öğretmen ve öğrencileri “Mahallecek” sahnede - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Farabi Sağlık Koleji öğretmen ve öğrencileri “Mahallecek” sahnede

Farabi Sağlık Koleji öğretmen ve öğrencileri “Mahallecek” sahnede

Farabi Sağlık Koleji öğretmen ve öğrencilerinin hazırlayıp sahnelediği “Mahallecek” oyunu izleyiciyle buluştu. PAÜ Kongre Kültür Merkezi’ni dolduran tiyatro severler oyuncuları ayakta alkışladı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 30 Nisan 2018 Pazartesi, 15:20

Farabi Sağlık Koleji öğretmen ve öğrencileri farklı bir etkinliğe imza attı. Uzun süredir üzerinde çalıştıkları 2 perdelik “Mahallecek” adlı tiyatro gösterisini sahneye taşıyan Farabi, PAÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde izleyiciyle buluştu.

6’sı öğretmen, 15’i öğrenci olan 21 amatör tiyatrocunun rol aldığı Poyraz Sarıgül’ün “Mahallecek” oyunu, 1970’li yılların mahalle kültürünü konu ediyor.

Bu günlerde kaybettiğimiz mahalle kültürünün nostaljik bir temayla anlatıldığı oyunda, birlik, beraberlik ve yardımlaşmanın önemi vurgulandı.

Çok fazla tiyatro deneyimleri olmamasına rağmen profesyonel sanatçıları aratmayan Farabi öğretmen ve öğrencileri izleyicilerden tam not aldı.

Farabi’nin amatör tiyatrocuları, oyun sonunda davetliler tarafından ayakta alkışlandı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı
 

 

İletişim

Denizli Kampüsü Telefon

444 1623

0 (258) 213 20 35

0 (541) 233 2035

Web: http://www.ege.k12.tr/

Sosyal Medya Hesaplarımız