REKLAMI GEÇ

Açık öğretim okullarına kayıtlar başladı

Açık öğretim okullarına kayıtlar başladı

Açık öğretim Ortaokulu, Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açıköğretim Lisesi’ne kayıt ve kayıt yenileme işlemleri başladı. Başvurular Denizli genelinde tüm Halk Eğitim Merkezi ve Mesleki Eğitim Merkezlerinde bulunan irtibat bürolarına yapılacak.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 4 Eylül 2014 Perşembe, 10:00

Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Düz Açık Lise ve Ortaokul kayıtlarının, Merkezefendi İlçesi’nde Saltak Caddesi’ndeki Açık Lise Hizmet binasında, Pamukkale İlçesi’nde ise Denizli Lisesi bahçesindeki Halk Eğitim Merkezi’nde yapılacağı duyuruldu.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Milli Eğitim Bakanlığı, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyet gösteren Açık Öğretim Ortaokulu, Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki ve Teknik Açık Öğretim Okulu olmak üzere 4 okul türü bulunduğunu belirtti.

KAYIT YENİLEME 1 EYLÜL’DE BAŞLADI
Merkezefendi İlçe kayıt bürosunu ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, “Okumanın yaşı yok sevgili arkadaşlar. Bizler dahil açık öğretimin sağladığı olanaklardan yararlanıyoruz. Tüm çalışanlar, kamu olsun, özel sektör olsun bu hizmetlerden yararlanarak eğitim seviyesini yükseltmeye çalışıyor. Bu da yurdumuzda eğitim seviyesinin yükselmesine vesile oluyor. Buradan tüm öğrencilerimize duyuralım, Açık Ortaokulu yeni kayıt ve kayıt yenileme işlemleri 12 Eylül 2014 tarihine kadar yapılacak. Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim lisesi yeni kayıtları ise 1-12 Eylül 2014 tarihleri arasında yapılacak, Mesleki Açık Öğretim Kayıt yenileme işlemleri ise 1-26 Eylül 2014 tarihleri arasında yapılacaktır” dedi.

3 MİLYON’UN ÜZERİNDE ÖĞRENCİ VAR
Bu okullarda ülke genelinde üç milyonun üzerinde öğrencinin kaydı bulunduğunu belirten Oğuz, “Bu okullar çeşitli sebeplerle öğretimlerini tamamlayamamış veya örgün öğretim okullarına devam edemeyen öğrenciler için önemli bir fırsat sunuyor. Bu okullar sayesinde, evinden dışarı çıkamayan engelli vatandaşlar, cezaevindeki vatandaşlar gibi toplumun dezavantajlı kesimi de eğitim fırsatlarından yararlanma imkanı bulmaktadır. Ben bu vesile ile burada halkımıza hizmet veren değerli arkadaşlarıma çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Diploma almaya hak kazanan Emine Yalçın’a diplomasını veren Oğuz, her okul türünün kendine özgü eğitim ve sınav sistemi bulunduğunu belirterek, Açık Öğretim Okullarında eğitimlerine devam etmek isteyenlerin bilgi almak, kayıt yaptırmak ve kayıtlarını yeniletmek için kendilerine en yakın Halk Eğitim Merkezi Müdürlükleri ile Mesleki Eğitim veren lise müdürlüklerine başvurmaları gerektiğini ifade etti. Oğuz, gerekli bilgilerin Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün http://hbogm.meb.gov.tr/ sitesinden de öğrenilebileceğini kaydetti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı