Çocukların oynarken öğreneceği projede eğitim başladı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Çocukların oynarken öğreneceği projede eğitim başladı

Çocukların oynarken öğreneceği projede eğitim başladı

‘Erken Çocukluk Eğitiminde Dijital Oyunun Etkili Kullanımı’ adlı TÜBİTAK Projesi PAÜ’de gerçekleştirildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 10 Eylül 2018 Pazartesi, 12:14

‘Erken Çocukluk Eğitiminde Dijital Oyunun Etkili Kullanımı’ projesi Pamukkale Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.Yürütücülüğünü Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Okul Öncesi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nesrin Işıkoğlu Erdoğan üstlendi.

Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde gerçekleştirilen ‘Oyun Bizim İşimiz’ projesinde dört farklı üniversitede görev yapan dijital oyunla ilgili çeşitli akademik alanlarda uzmanlığı olan 20 akademisyen eğitmen olarak yer almakta. Yedi gün (7-14 Eylül) sürecek proje eğitimleri; öğrenme merkezli, oyun temelli öğretme yöntem ve tekniklerinden oluşmakta olup, etkileşimli atölye çalışmaları ve sunumlar da proje etkinlik takviminde yer alıyor.

Proje Yürütücüsü Prof. Dr. Nesrin Işıkoğlu Erdoğan’ın açılış konuşması ile devam etti.

Açılış konuşmalarının ardından eğitimin ilk gününde tanışalım oynayalım ve oyun bizim işimiz adlı etkinlikler gerçekleştirildi. Proje kapsamında tüm katılımcılar; dijital oyunlarla gelişime uygun oyun ve öğrenme ortamları tasarlama, dijital araç seçim ve kullanma becerileri kazanma, mobil uygulama (apps) seçim ve kullanım becerileri geliştirme, 0-6 yaş çocuklarına uygun bir oyunla programlama dili olan Stratch Jr.’ı öğrenme konularında eğitim alacakları belirtildi.

TÜBİTAK tarafından desteklenen ve Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde gerçekleştirilen bu projenin temel amacı, erken çocukluk eğitimi alanında görev yapan akademisyenlerin dijital oyunu eğitim amaçlı kullanma, geliştirme ve rehberlik etme ile ilgili bilgi, beceri ve stratejiler geliştirmelerini sağlamak olduğu belirtildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı