Cumhuriyet’te TÜBİTAK Bilim Fuarı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Cumhuriyet’te TÜBİTAK Bilim Fuarı

Cumhuriyet’te TÜBİTAK Bilim Fuarı

Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencileri atıkları TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda projelerini sergiledi. Sergide 180 öğrenci tarafından hazırlanan 58 çalışma yer aldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 5 Mayıs 2016 Perşembe, 09:40

Cumhuriyet Anadolu Lisesi TÜBİTAK Bilim Fuarı açılışına Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Şube Müdürü Ramazan Yılmaz, İlçe Millî Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan, okul müdürü, öğretmenler, öğrenciler ile davetliler katıldı.

Fuarda ortaöğretimdeki müfredatta bulunan tüm derslerden oluşan ve 180 öğrenci tarafından hazırlanan 58 proje yer aldı.

TÜBİTAK Bilim Fuarı’nın açılış kurdelasını Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz öğrenciler ile birlikte kesti. Tüm projeleri tek tek inceleyen, öğrencilerden çalışmalarının detaylarına ilişkin bilgiler alan Oğuz, “Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan protokol kapsamında hazırlanan okul fuarları bu sene de kapılarını açtı. Öğrencilerimiz ve gelecek nesil adına bilim için önemli gelişmeler oluyor. Ayrıca bu fuarlar öğrencilerimizin kendi yeteneklerini fark edip ortaya çıkarmaları açısından önemli bir yere sahiptir. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Denizli genelinde 2015-2016 eğitim öğretim yılında 43 ortaokul ve ortaöğretim okulunda TÜBİTAK Bilim Fuarları düzenlenecek. Mayıs ayı süresinde iki gün olarak sürecek fuarlarda öğrenciler tarafından hazırlanan yüzlerce proje sergilenecek.

Yorumlar

Ayhan   -  Bağlantı 5 Mayıs 2016, 15:55

Haberlere cikilsin reklam olsun diye durduk yere stres

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı