Denizli Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’dan öğretim dönemi mesajı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Denizli Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’dan öğretim dönemi mesajı

Denizli Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’dan öğretim dönemi mesajı

Eğitim-öğretim dönemi sona eriyor. Cuma günü 189 bin 541 öğrenci karnelerini alacak, 3 ay sürecek uzun bir tatile girecek. Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, tatil öncesi yaptığı açıklamada öğrencilere, öğretmenlere ve velilere seslendi. Oğuz, velilerden başarıya ortak oldukları gibi başarısızlıklara da ortak olmalarını istedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 12 Haziran 2019 Çarşamba, 19:23

Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, iki gün sonra sona erecek olan 2018-2019 eğitim-öğretim yılı nedeniyle mesaj yayınladı.

Yoğun geçen bir yılın ardından öğrencilerin hak ettikleri tatilde dinlenip, varsa eksikliklerini tamamlayıp, önümüzdeki eğitim öğretim yılına hazırlanacaklarını belirten Oğuz, mezun olan öğrencilerin ise bir üst eğitim-öğretimde amaçlarına ulaşmak ve geleceklerini inşa etmek için enerji depolayacaklarını kaydetti.

2018-2019 eğitim öğretim yılında 1.120 okulda 189.541 öğrencinin eğitim gördüğünü belirten Oğuz, 14.458 öğretmen ile eğitim dönemini başarıyla bitirdiklerini vurguladı.

Öğretmenlere seslenen Oğuz, “Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği gibi ‘Eğitimde feda edilecek hiçbir fert yoktur ve her öğrenci özeldir’ düşüncesi ile çıktığımız bu yolda sizlerin de kişisel ve mesleki gelişiminizi devam ettireceğinize yürekten inanıyorum. Sizlerde her türlü fedakarlığı ve özveriyi ortaya koyarak kutsal bir görev ifa ediyorsunuz. Pırıl pırıl yetişen bu yeni nesil, sizin emeğiniz, sizin alın terinizdir. Fedakârca yaptığınız çalışmalardan dolayı hepinizi tebrik ediyor, emeklerinizden dolayı teşekkür ediyor, aileniz ve sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, mutlu ve huzur dolu bir tatil diliyorum” dedi.

Eğitimin temel taşlarından birinin de veliler olduğunu hatırlatan Oğuz, “Öğrencilerimize verilen karnelerin bir eğitim öğretim yılının değerlendirmesi olduğunu unutmayınız. Öğrencilerimizin gelişimlerini devam ettirebilmeleri için onları destekleyiniz. Sizlerin yol gösterici ve ufuk açıcı olmanız çocuklarımızı hedeflerine daha da yaklaştıracaktır. Çocuklarımızın başarılarına ortak olduğumuz gibi varsa bir başarısızlıkları onlara da ortak olmalıyız. Yapıcı ve özgüven arttırıcı bir tutumla onları desteklemek başarılarını arttıracağı gibi güçlüklerle mücadele edebilmelerine de katkı sağlayacaktır” dedi.

Mesajında son olarak öğrencilere seslenen Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, “Gelişim, sadece eğitim öğretim süresince veya sadece okulların açık olduğu dönemlerde değil, hayatımızın tümünde devam eder. Bu bilinçle hareket ettiğiniz sürece üstesinden gelemeyeceğiniz güçlük yoktur. Vatanını milletini seven, ailesine, ülkesine ve milletine faydalı bireyler olarak, yine ülkesi ve milleti için tüm dünya ile yarışabilecek donanıma sahip olmalısınız. Geleceği parlak, özgüveni yüksek öncü kuşaklar olmak için çok çalışmalısınız. Şanlı geçmişimizi çok iyi bilmeli ve çok daha iyi bir gelecek inşa etmenin çabası içerisinde olmalısınız. Eğitim öğretim yılı sonunda aldığınız karneler sizlerin bir yıllık çalışmalarınızın değerlendirmelerini içermektedir. İnanıyorum ki olumlu yönlerinizle beraber eksiklerinizi de görüp önümüzdeki yıl daha düzenli, daha verimli çalışarak arzu ettiğiniz seviyelere ulaşacaksınız. Tatilinizi en iyi ve en verimli şekilde değerlendirmenizi temenni ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı