Denizli’de LGS Sınavı için 12 bin 600 öğrenci ter döktü - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Denizli’de LGS Sınavı için 12 bin 600 öğrenci ter döktü

Denizli’de LGS Sınavı için 12 bin 600 öğrenci ter döktü

Denizli’de Liselere Geçiş Sistemi kapsamında 43 okulda yapılan sınavda 12 bin 600 sekizinci sınıf öğrencisi ter döktü.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 1 Haziran 2019 Cumartesi, 14:04

Ortaöğretim kurumlarına giriş sınavı (LGS) yapıldı. Denizli genelinde 43 okulda 12.600 öğrenci istediği lisede okuyabilmek için ter döktü. İki oturum halinde gerçekleşen sınavda öğrencilerin 6 desten çoktan seçmeli 90 soru çözmeleri istendi.

Sabah saat 09:30’da başlayan birinci oturumda 8´inci sınıf Türkçe, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile Yabancı Dil sınavına giren öğrenciler, saat 11:30’da başlayan ikinci oturumda ise Matematik ve Fen Bilimlerinden sınava girdiler.

SONUÇLAR 24 HAZİRAN’DA AÇIKLANACAK
Sınav için hesaplamalarda sözel ve sayısal bölümlere ait alanların her bir alt testi doğru ve yanlış cevap sayılarını belirleyecek. Her bir öğrencinin her bir alt testine ait ham puanı, ilgili teste ait doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının üçte biri çıkarılarak bulunacak. Bu yıl sınav sonuçları öğrencilere posta yoluyla gönderilmeyecek. Sonuçlar belirtilen tarihten itibaren www.meb.gov.tr internet adresinden öğrenilebilecek.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı